Weekend pełen atrakcji dla miłośników tramwajów

27.09.2013

Nadchodzący weekend (28-29.09) będzie obfitował w imprezy, z udziałem pojazdów Tramwajów Śląskich S.A. W sobotę w samo południe na trasę w Zabrzu wyruszy parada tramwajów w ramach Skarbnikowych Godów. Również w sobotę zabytkowy tramwaj typu N będzie kursować w ramach Metropolitalnej Nocy Teatrów, a dzień później będzie on jedną z atrakcji Sosnowieckiego Spotkania Starych Samochodów. W niedzielę ostatni raz w tym roku w trasę wyruszy wakacyjna linia “0″.


Parada tramwajów z okazji Święta Miasta Zabrze, czyli Skarbnikowych Godów 2013 wyruszy z zabrzańskiego pl. Wolności w sobotę 28.09 około godziny 12:00. Wśród pojazdów nie zabraknie zabytkowego wagonu typu N, wagonów typu 102Na, E1, Pt8 oraz różnych wersji popularnej “sto piątki”. Kawalkada przejedzie z pl. Wolności w kierunku zajezdni w Gliwicach. W związku z tym przejazdem, zmianie ulegnie organizacja ruchu tramwajowego w Zabrzu, a o szczegółach informujemy w specjalnym komunikacie.

Również w sobotę, zabytkowy wagon typu N spotkać będzie można w wielu innych miastach Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Tego dnia uruchomiony zostanie pociąg specjalny z okazji 4 Metropolitalnej Nocy Teatrów. Bezpłatny przejazd realizowany będzie składem wagonu typu N wraz z doczepą 4ND. Tramwaj kursować będzie zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy, obsługując przystanki w 9 miastach: Katowicach, Chorzowie, Bytomiu, Zabrzu, Siemianowicach Śląskich, Sosnowcu, Będzinie, Dąbrowie Górniczej i Czeladzi.

W niedzielę zabytkowa “eNka” weźmie udział – po raz pierwszy w historii – w Spotkaniu Starych Samochodów w Sosnowcu. Ta, organizowana po raz czwarty impreza, jest jednym z największych zlotów zabytkowych samochodów w Polsce. W tym roku organizatorzy spodziewają się około 200 aut. Dodatkową atrakcją będzie udział w paradzie zabytkowego wagonu typu N Tramwajów Śląskich S.A. oraz popularnego “Ogórka” czyli autobusu Jelcz RTO 043 z sosnowieckiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej. Sosnowieckie Spotkanie Starych Samochodów rozpocznie się o godzinie 9:00 na Stadionie Ludowym. O godzinie 11:30 samochody, autobusy i tramwaj wyruszą w wielką paradę ulicami Sosnowca. Zabytkowa “eNka” przejedzie trasą od ul. Kresowej  do przystanku Niwka Kościół.

W tym samym czasie między Katowicami a Chorzowem, po raz ostatni w tym roku, kursować będzie wakacyjna linia “0″, która przez całe lato w niedzielę i święta woziła pasażerów. Niedziela 29.09 to ostatnia szansa, by skorzystać z okazji i przejechać  trasę z katowickiej pętli w Brynowie do przystanku Chorzów Metalowców zabytkowym składem wagonu N z doczepą 4ND.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies