Sosnowiec Niwka – montaż przęsła wiaduktu

3.02.2014

W piątek 7.02.2014 r. kierowcy muszą się liczyć z zamknięciem ul. Orląt Lwowskich w sosnowieckiej dzielnicy Niwka. Tego dnia w godzinach od 6:00 do 19:00 montowana będzie stalowa konstrukcja przęsła wiaduktu. Ruch tramwajów w tym miejscu powinien zostać wznowiony pod koniec lutego.

Prace przy modernizacji wiaduktu tramwajowego nad ul. Orląt Lwowskich w Sosnowcu rozpoczęły się we wrześniu. – Niestety po wyburzeniu starego wiaduktu okazało się, że przyczółki, na których był posadowiony wiadukt, nie nadają się do dalszej eksploatacji i trzeba było je także wyburzyć i wybudować nowe – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada. To spowodowało opóźnienie terminu zakończenia prac. Konieczne były ekspertyzy, nowy projekt i budowa nowych przyczółków. Te prace już się zakończyły i można rozpocząć montaż konstrukcji.

Prace związane z posadowieniem przęsła prowadzone będą w piątek 7.02.2014 r. w godzinach od 6:00 do 19:00. W tym czasie ul. Orląt Lwowskich w rejonie wiaduktu będzie zamknięta dla ruchu. Objazd poprowadzony zostanie nową drogą obok Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego i ul. Wojska Polskiego do ronda na Niwce.

Montaż konstrukcji wiaduktu to nie koniec prac w tym miejscu. Wykonawca – firma Skanska – będzie miał jeszcze trzy tygodnie na przeprowadzenie robót koniecznych do wznowienia ruchu tramwajowego. – Jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, najpóźniej z końcem lutego linia 26 powinna znów kursować całą swoją trasą – dodaje Zowada. Prace wykończeniowe prowadzone będą już przy zachowaniu ruchu tramwajowego.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies