Chorzów Batory – zmiany na ul. Armii Krajowej

21.02.2014

Weekend 22-23.02.2014 r. przyniesie zmiany w organizacji ruchu tramwajów i samochodów ul. Armii Krajowej w Chorzowie Batorym. Wykonawca zadania tramwajowego zakończył pierwszy etap prac, dzięki czemu od poniedziałku tramwaje będą kursować po nowych torach. W weekend komunikacja tramwajowa będzie jednak zawieszona.

Zawieszenie ruchu tramwajowego związane jest z przebudową rozjazdów technologicznych i przygotowaniem komunikacji po jednym torze na odcinku od ul. Jasińskiego do dworca kolejowego. Prace na ul. Armii Krajowej w Chorzowie prowadzone są równolegle na zlecenie Tramwajów Śląskich S.A. (zakres torowy) oraz Urzędu Miasta w Chorzowie (przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz jezdni i chodników). Wykonawca zadania tramwajowego zakończył już budowę nowych torowisk na dwóch odcinkach: od granicy Chorzowa i Świętochłowic do ul. BOWiD oraz od ul. Jasińskiego do ul. Gałeczki. Oba odcinki są już gotowe i od poniedziałku tramwaje będą korzystać z dwóch nowych torów.

Aby tak się stało, Wykonawca zlikwiduje rozjazdy technologiczne w rejonie granicy ze Świętochłowicami, ul. BOWiD i ul. Gałeczki. Rozjazd usytuowany na wysokości ul. Jasińskiego zostanie przełożony w drugą stronę, a nowy rozjazd zabudowany zostanie w rejonie ul. Wita Stwosza, dzięki czemu od poniedziałku na tym odcinku prowadzony będzie ruch tramwajów po jednym torze. – Takie rozwiązanie jest konieczne, by wykonawca działający na zlecenie Urzędu Miasta mógł przystąpić do przebudowy kanalizacji w tym miejscu. Są to skomplikowane prace na sporych głębokościach, które ze względów bezpieczeństwa wymagają zawieszenia ruchu tramwajów na torze przylegającym do wykopów – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Uwaga kierowcy! Z powodu zmiany organizacji ruchu tramwajowego i prowadzonych prac ziemnych w jezdni ul. Armii Krajowej od poniedziałku 24.02.2014 r. nastąpi również zmiana organizacji ruchu kołowego. Ulica Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Waryńskiego będzie ulicą jednokierunkową. Ruch kołowy prowadzony będzie tylko w stronę Katowic. W kierunku przeciwnym poprowadzone zostaną objazdy.

22-23.02.2014 r. – prace torowe – Chorzów ul. Armii Krajowej

W związku z prowadzonymi pracami torowymi od godz. 4:20 w sobotę 22.02.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 24.02.2014 r.:

  • Linia nr 20 zostaje zawieszona.
  • Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz wykonując planowe kursy linii 7 na trasie Łagiewniki Targowisko – Świętochłowice Gazownia.
  • Na trasie Chorzów Ratusz – Katowice Plac Wolności oraz Świętochłowice Gazownia –   Chorzów Batory Piekarska uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy.

Szczegółowe informacje o komunikacji zastępczej znajdują się tutaj.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies