Kolejny etap prac w Chorzowie Batorym – trasa linii nr 40 skrócona

7.05.2014

Zakończył się kolejny etap prac torowych w Chorzowie Batorym. Wykonawca ukończył budowę nowego toru od ul. Jasińskiego do ul. Waryńskiego. Od soboty (10.05.2014 r.) rozpocznie się kolejny etap obejmujący przebudowę skrzyżowania ul. Armii Krajowej z al. BoWiD. Skrócona zostanie linia nr 40. Zmiany dotkną także kierowców.

W weekend (10-11.05.2014r.) prowadzone będą prace przy zabudowie rozjazdów technologicznych, dzięki czemu ruch tramwajowy na fragmencie ul. Armii Krajowej w rejonie skrzyżowania z al. Bojowników o Wolność i Demokrację prowadzony będzie po jednym torze, co umożliwi z kolei prowadzenie prac torowych na samym skrzyżowaniu. W związku z tym od godz. 05:40 w sobotę 10.05.2014 r. do godz. 04:00 w poniedziałek 12.05.2014 r.:

  • Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz oraz Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory zajezdnia,
  • Tramwaje linii nr 40 będą kursować na trasie Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory zajezdnia,
  • Uruchomiona zostanie komunikacja zastępcza kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy na trasie Chorzów Ratusz – Chorzów Batory zajezdnia (T-40) oraz Świętochłowice Gazownia – Chorzów Batory zajezdnia (T-7).

Opis trasy przejazdu i przystanków autobusów linii T-7 i T-40 znaleźć można tutaj.

Od poniedziałku 12.05.2014 r. linia nr 7 kursować będzie na całej swojej trasie wykorzystując odcinek jednotorowy w rejonie skrzyżowania ul. Armii Krajowej z al. BoWiD, zaś linia nr 40 do odwołania kursować będzie na trasie Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory zajezdnia.Z informacji uzyskanych od wykonawcy prac wynika, że wyłączenie połączenia torowego al. BoWiD z ul. Armii Krajowej potrwa około 3 tygodni. Liczymy, że na początku czerwca linia nr 40 znów będzie dojeżdżać do centrum Chorzowa – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Do tego czasu na trasie Chorzów Ratusz – Chorzów Batory zajezdnia komunikacja będzie prowadzona za pomocą autobusów linii nr T-40.

Uwaga kierowcy! Z powodu rozpoczynających się prac ziemnych na skrzyżowaniu ul. Armii Krajowej z al. BoWiD od poniedziałku 12.05.2014 r. nastąpi również zmiana organizacji ruchu kołowego. Kierowcy jadący od DTŚ do Chorzowa Batorego kierowani będą węzłem Dąbrowskiego do ul. Armii Krajowej, natomiast od ul. Szpitalnej na skrzyżowaniu z ul. Armii Krajowej będą mogli skręcić w lewo w stronę Świętochłowic lub w prawo w stronę Katowic. Jadąc od ul. Szpitalnej do al. BoWiD objazd poprowadzony zostanie ulicami: Armii Krajowej, Wita Stwosza i Ratuszową. Do centrum Chorzowa będzie można przejechać również ul. Armii Krajowej i Dąbrowskiego. Pozostałe ograniczenia w ruchu kołowym w tym rejonie pozostaną bez zmian. Utrudnienia na modernizowanym skrzyżowaniu potrwają około 3 miesięcy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies