Weekendowe utrudnienia w Katowicach

23.10.2014

Zbliżający się weekend (25-26.10.2014 r.) przyniesie czasowe utrudnienia dla pasażerów tramwajów. W sobotę zmiany obejmą linie kursujące do pl. Miarki w Katowicach, w niedzielę linie łączące Katowice z Chorzowem Batorym. W obu przypadkach zapewniona będzie komunikacja zastępcza.


25.10.2014 r. – asfaltowanie – Katowice pl. Miarki

Prace modernizacyjne na ul. Kościuszki postępują zgodnie z planem. Na początku sierpnia udało się oddać do ruchu torowisko do pl. Miarki, a w połowie listopada powinno być możliwe wznowienie ruchu do pętli w Brynowie. W najbliższą sobotę konieczne jest jednak zawieszenie ruchu do pl. Miarki, ze względu na to, iż wykonawca dokona asfaltowania trójkąta torowego pl. Miarki i ul. Kościuszki. Z tego względu w sobotę 25.10.2014 r. w godzinach 7:30 – 19:30 nastąpi zmiana w organizacji ruchu:

 • tramwaje linii nr 6 kursować będą na trasie: Bytom Politechnika Śl. – Katowice
  pl. Wolności,
 • tramwaje linii nr 16 kursować będą na trasie: Wełnowiec pl. Alfreda – Katowice
  pl. Wolności,
 • wyłączony z ruchu tramwajowego odcinek Katowice pl. Miarki – Katowice Rynek zostanie obsłużony przez linię autobusową nr T-16, która tego dnia będzie kursować na zmienionej trasie.

 

26.10.2014 r. – prace torowe – Katowice Załęże

Drobne zmiany szykują się na modernizowanym torowisku wzdłuż ul. Gliwickiej w Katowicach Załężu. Wykonawca – firma ZUE S.A. – wydłuży odcinek jednotorowy poprzez przesunięcie rozjazdu technologicznego do przystanku Załęże Wiśniowa. W związku z tym od godz. 4:00 w niedzielę 26.10.2014 r. do godz. 4:00 w poniedziałek 27.10.2014 r. nastąpi zmiana w organizacji ruchu:

 • linia nr 7 zostanie zawieszona,
 • tramwaje linii nr 13 będą kursować na trasie: Katowice Zawodzie pętla – pl. Wolności – Siemianowice Śląskie pl. Skargi (kursy powrotne oznaczone jako linia 43),
 • tramwaje linii nr 20 będą kursować na trasie: Szopienice pętla – Katowice pl. Wolności oraz Chorzów Ratusz  – Chorzów Batory zajezdnia,
 • tramwaje linii nr 23 będą kursować na trasie: Chorzów Stadion Śląski – Katowice pl. Wolności – Zawodzie zajezdnia,
 • uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-20 kursująca na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice pl. Wolności z częstotliwością co 12 minut.

Od wyjazdów w poniedziałek 26.10.2014 r. ruchu tramwajowy prowadzony będzie tak, jak wcześniej, po jednym torze z systemem mijankowym.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies