Ruszyła kampania „Nie daj się złodziejowi!”

18.04.2011

Kampania „Nie daj się złodziejowi” adresowana jest do pasażerów komunikacji miejskiej. Jej podstawowy cel to przestrzeganie przed kieszonkowcami i informowanie pasażerów jak można się ustrzec przed kradzieżą.

W rozwieszonych w tramwajach oraz autobusach plakatach i ulotkach zawarte zostały rady jak chronić swoją własność, jak nie paść ofiarą kieszonkowca i jak chronić swoje bezpieczeństwo podczas podróży. W ramach akcji „Nie daj się złodziejowi” w tramwajach i autobusach pojawiać się będą wspólne patrole policjantów i kontrolerów. Grupy patrolowe skoncentrują się przede wszystkim na tych liniach komunikacyjnych i przystankach, w obszarze których potoki pasażerskie są bardzo duże – tak jest np. w centrum miasta czy w okolicach galerii handlowych, wiadomo bowiem, że tam gdzie jest największy ruch kradzież staje się łatwiejsza.

Kampania pod hasłem przewodnim „Nie daj się złodziejowi” jest wspólną akcją Komendy Miejskiej Policji w Katowicach, Urzędu Miasta Katowice, Tramwajów Śląskich, KZK GOP i Tesco Polska sp. z o.o.

Mamy nadzieję, że kampania wpłynie na poprawę bezpieczeństwa podróżnych i zmniejszy szanse kieszonkowych złodziei.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies