Sylwestrowa Wigilia Stulecia w Bytomiu

28.12.2012

W 2013 roku tramwaje w Bytomiu świętować będą setną rocznicę powstania sieci tramwajów miejskich, kursujących po normalnym torze. W wigilię rozpoczęcia tego jubileuszowego roku – czyli w Sylwestrowy wieczór – zapraszamy Państwa do wspólnej zabawy na bytomskim placu Sikorskiego. Zapewniamy – atrakcji nie zabraknie!

Sylwestrowa Wigilia Stulecia Bytomskich Tramwajów Miejskich obfitować będzie w atrakcje. Od godziny 17:00 na placu Sikorskiego w Bytomiu będzie można zwiedzać świątecznie przystrojony zabytkowy tramwaj typu N, obsługujący na co dzień trasę linii 38. Swoistą wędrówkę w czasie zafundują nam dyplomanci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. W swoich etiudach, młodzi tancerze przypomną jak tańczono w 1913 roku i zaprezentują tańce charakterystyczne dla kolejnych dekad.
Aktorzy w niezwykły sposób przypomną pasażerom, jak należy zachowywać się w środkach komunikacji publicznej, prezentując Festiwal Pięknego Ustępowania Miejsca. Postać kulturalnego pasażera będzie również bohaterem satyrycznych portretów, a dla wszystkich – na rozgrzewkę – zaproponujemy gorący barszczyk.

To jeszcze nie wszystko – będzie też czytanie w strasbanie, tańce przy koksiaku i inne atrakcje. Do szampańskiej zabawy w sylwestrowy wieczór od 17:00 do 19:00 zapraszamy do Bytomia na plac Sikorskiego w imieniu Tramwajów Śląskich, Miasta Bytom oraz prowadzących imprezę – Świetlika Bytomskiego oraz Marka Kanarka.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies