Prace modernizacyjne wkraczają do Zabrza

14.03.2013

Realizacja projektu modernizacji sieci tramwajowej w Aglomeracji Górnośląskiej wkracza w kolejną fazę. Do listy miast, w których prowadzone są prace remontowe dołącza Zabrze, gdzie od poniedziałku 18 marca, firma Skanska rozpocznie remont torowiska w ulicy Bytomskiej. Pierwsze utrudnienia w ruchu czekają nas jednak już w niedzielę.

O inwestycji

Gruntowna przebudowa torowiska w ulicy Bytomskiej obejmie odcinek od ul. Chrobrego do ul. Drzymały. W jej ramach firma Skanska dokona rozbiórki i przebudowy istniejących torowisk, dostosuje sieć trakcyjną, wymieni nawierzchnię torów i rozjazdów oraz wykona system odwodnienia. Prace są elementem zadania realizowanego przez firmę Skanska również w Bytomiu, gdzie obejmują ulice: Moniuszki od Powstańców Warszawskich do Jagiellońskiej, Katowicką od Jagiellońskiej do placu Kościuszki oraz przejazdy przez ul. Zabrzańską w rejonie HKS Stal Bobrek. Wartość całego zadania to 5,9 mln zł. netto, a wszystkie prace mają się zakończyć do 27 czerwca br.

Utrudnienia w ruchu…

W związku z pracami na ul. Bytomskiej w Zabrzu konieczne jest wprowadzenie ruchu wahadłowego pomiędzy ulicami Chrobrego i Drzymały. Ruch wahadłowy dla samochodów
i tramwajów będzie obowiązywał od 18 marca do 31 maja. Przystanki tramwajowe pozostaną w rejonie istniejących lokalizacji. Ich ewentualne niewielkie przesunięcia związane będą
z umiejscowieniem robót.

…już w niedzielę.

Pierwsze prace przygotowawcze związane z remontem torów na ul. Bytomskiej rozpoczną się już w niedzielę 17 marca. Od godz. 12:00 do godz. 23:30 trwać będą prace torowe związane z zabudową rozjazdów technologicznych umożliwiających późniejsze kursowanie tramwajów po jednym torze. W tym czasie tramwaje linii nr 5 będą kursować na trasie Bytom Plac Sikorskiego – Biskupice Pętla, a na odcinku Biskupice Pętla – Zabrze Pętla Lompy zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza.

Nie tylko ul. Bytomska

Prace na ul. Bytomskiej są elementem realizacji Projektu pn. „Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. W jego ramach już trwają inne prace, a kolejne rozpoczną się niebawem. Na początku kwietnia planowane jest rozpoczęcie prac związanych z modernizacją torowisk w zabrzańskich ulicach 3 Maja oraz Wolności. W związku z pracami na ul. 3 Maja konieczne będzie wprowadzenie autobusowej komunikacji zastępczej. Utrudnienia potrwają ok. 10 miesięcy. Natomiast na ul. Wolności wprowadzony zostanie ruch wahadłowy tramwajów, a prace zgodnie z harmonogramem potrwają ok. 7 miesięcy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies