Uwaga! Remont torowiska w Rudzie Śląskiej

5.04.2013

Spore zmiany czekają pasażerów korzystających z komunikacji tramwajowej w Rudzie Śląskiej. W poniedziałek 8. kwietnia rozpoczną się prace modernizacyjne torowiska wzdłuż ulicy Zabrzańskiej, co spowoduje zawieszenie kursowania tramwajów linii nr 1 i 18.

Rozpoczynająca się w poniedziałek 8. kwietnia modernizacja torowiska biegnącego wzdłuż ul. Zabrzańskiej w Rudzie Śląskiej obejmie gruntowną przebudowę sieci trakcyjnej, układu zasilania, torowiska oraz peronów przystankowych. Prace postępować będą od Chebzia w stronę Zabrza. W pierwszym etapie obejmą odcinek od ul. Węglowej do mijanki przy skrzyżowaniu z ul. Wolności i potrwają do połowy września. We wrześniu i październiku przebudowana zostanie sama mijanka, zaś w ostatnim etapie prace przeniosą się na odcinek od mijanki do granicy z Zabrzem. Całość prac zakończy się w maju przyszłego roku i pochłonie ok. 14 mln zł netto. Za realizację zadania odpowiada konsorcjum firm NDI S.A. i Balzola Sociedad Anonima.

W związku z rozpoczynającym się remontem w Rudzie Śląskiej, od poniedziałku 8. kwietnia zostanie zmieniona organizacja komunikacji tramwajowej na liniach nr 1 i 18.

Linia tramwajowa nr 1 zostanie zawieszona.

Linia zostanie zastąpiona przez linię tramwajową nr 4 i zastępczą linię autobusową T-1.

Linia tramwajowa nr 18 zostanie zawieszona.

Linia zostanie zastąpiona przez linię tramwajową nr 5, czasową linię tramwajową nr 10 i zastępczą linię autobusową T-1.

Zostanie uruchomiona czasowa linia tramwajowa nr 10 z Bobrka przez Rudę do Zaborza (częstotliwość 30 minut):

Bobrek Osiedle Pod Brzozami – Kuźnica Rudzka – Ruda Osiedle Stare – Ruda Kościół – Ruda Matejki – Ruda Dworzec PKP – Ruda Wieniawskiego – Ruda Wolności – Ruda Południowa – Ruda Południowa – Ruda Klary – Poremba Bielszowicka – Zaborze Pętla

Przystanek Bobrek Osiedle Pod Brzozami dla linii tramwajowej nr 10 będzie znajdował się w tymczasowej lokalizacji, ok. 100 m przed istniejącym przystankiem (przed dojazdem do torowiska z Zabrza).

Przystanek Ruda Południowa będzie obsługiwany dwukrotnie: w dotychczasowych lokalizacjach dla linii nr 1 i dla linii nr 18.

Przystanek Zaborze Pętla będzie znajdował się w tymczasowej lokalizacji na łuku zjazdowym z pętli.

Zostanie uruchomiona zastępcza linia autobusowa T-1 z Chebzia przez Rudę Południową do Zaborza (częstotliwość 30 minut):

Chebzie Rondo – Chebzie Dworcowa (tylko w kierunku Zaborza) – Chebzie Styczyńskiego – Ruda Urząd Skarbowy – Ruda Południowa – Ruda Klary – Poremba Bielszowicka – Zaborze Kalinowa

Lokalizacja przystanków zastępczej linii autobusowej T-1:

Chebzie Rondo – przystanek autobusowy po stronie pętli tramwajowej

Chebzie Dworcowa – przystanek autobusowy

Chebzie Styczyńskiego – stanowiska tymczasowe na wysokości przystanków tramwajowych

Ruda Urząd Skarbowy (kierunek Zaborze) – przystanek autobusowy dla linii nr 147 w kierunku Orzegowa

Ruda Urząd Skarbowy (kierunek Chebzie) – stanowisko tymczasowe na wysokości przystanku tramwajowego

Ruda Południowa, Ruda Klary, Poremba Bielszowicka – przystanki autobusowe

Zaborze Kalinowa – tymczasowy przystanek na ul. Kalinowej w rejonie pętli tramwajowej

Zostaną zmienione rozkłady jazdy linii tramwajowych nr 4, 5 i 17. Linia tramwajowa nr 4 będzie kursowała ze zwiększoną częstotliwością do około 12 minut.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies