Tramwajem Naturalnie! jeździliśmy w Dniu Ziemi

24.04.2013

W Dniu Ziemi Tramwaje Śląskie zainaugurowały akcję “Tramwajem Naturalnie!”, mającą na celu zachęcenie mieszkańców Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej do korzystania z komunikacji zbiorowej, zwłaszcza tramwajowej. Tego dnia, w tramwaju specjalnym przekonywaliśmy także uczniów chorzowskich szkół i pasażerów do działań proekologicznych.

Ten tramwaj wyróżnia się z tłumu. Już z daleka w oczy rzuca się nietypowa kolorystyka i hasło akcji “Tramwajem Naturalnie! Ekologicznie”. Wagon zaprezentowany został podczas inauguracji kampanii na chorzowskim Rynku, gdzie z udziałem Wiceprezydenta Chorzowa Wiesława Ciężkowskiego i Prezesa Tramwajów Śląskich Tadeusza Freislera rozpoczął się pierwszy etap kampanii. Gośćmi specjalnymi byli uczniowie klas III, IV i V Szkoły Podstawowej nr 1 i Szkoły Podstawowej nr 29 z Chorzowa. Młode pokolenie miało okazję wykazać się wiedzą z zakresu ekologii, a także dowiedzieć wielu interesujących rzeczy od ekspertów z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach – dr Edyty Sierki i dr. Andrzeja Soczówki. Nie zabrakło konkursów i zabaw z nagrodami, a także niecodziennej możliwość zajęcia miejsca za tramwajowym pulpitem.

Krótko po południu tramwaj wyruszył w trasę przez Bytom, Katowice, Świętochłowice i Rudę Śląską z powrotem do Chorzowa. Bezpłatny przejazd był sporym zaskoczeniem dla pasażerów, ale okazał się dużym sukcesem. W ręce pasażerów trafiły ekologiczne gadżety, wielu mieszkańców regionu dowiedziało się również jak mogą przyczynić się do poprawy kondycji środowiska naturalnego.

Akcja w Dniu Ziemi była pierwszą, ale nie ostatnią, podczas której Tramwaje Śląskie promowały postawy proekologiczne i korzystanie z transportu zbiorowego. Na pytanie czym poruszać się po Aglomeracji stale odpowiadamy: Tramwajem Naturalnie! Tak jest Ekologicznie!

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies