Przyznano nagrody za bezpieczną jazdę

20.05.2013

Jak co roku Tramwaje Śląskie S.A. i PZU S.A. uhonorowały pracowników Spółki objętych grupowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności materialnej, którzy bezwypadkowo i bezkolizyjnie prowadzili pojazdy. Nagrody od ubezpieczyciela otrzymało 44 pracowników.


W tym roku zmieniły się nieco zasady przyznawania nagród. Dotychczas nagradzani byli pracownicy (głównie motorniczowie i kierowcy), którzy bezkolizyjnie prowadzili pojazdy przez 12 miesięcy. Tym razem okres, w którym należało się wykazać bezwypadkowością był znacznie dłuższy, obejmując ostatnie czterolecie, czyli czas, w którym grupowe ubezpieczenie świadczy firma PZU S.A. Poszerzyły się również kryteria konieczne do spełnienia, obejmując bezszkodową jazdę, brak innych zdarzeń drogowych oraz wzorową postawę w realizacji obowiązków służbowych. Kryteria spełniły 44 osoby, w tym 22 motorniczych, 15 kierowców i 7 pracowników zaplecza technicznego objętych grupowym ubezpieczeniem od odpowiedzialności materialnej.

Najlepiej w tym gronie wypadli pracownicy Rejonu nr 3 w Bytomiu, w którym kryteria spełniło 13 osób. W Katowicach nagrody przyznano 12 pracownikom, w Będzinie wyróżniono 11 osób a w Rejonie nr 4 w Gliwicach na liście nagrodzonych znalazło się 5 nazwisk. Poza tym nagrody trafiły do jednego przedstawiciela Zakładu Usługowo Remontowego i do dwóch pracowników centrali Spółki.

Tradycyjnie już, przedstawiciele PZU S.A. i Tramwajów Śląskich nagrody rzeczowe przekazali na ręce kierowników poszczególnych Rejonów i Zakładu, którzy później wręczyli je pracownikom. Wyróżnieni pracownicy w nagrodę za swoją godną naśladowania postawę otrzymali sprzęt elektroniczny – odtwarzacze DVD, nawigacje satelitarne i telefoniczne zestawy głośnomówiące.

- Przez te cztery lata zauważyliśmy stopniowe zmniejszanie się liczby zdarzeń drogowych i mamy nadzieję, że ta tendencja zostanie zachowana w kolejnych latach - powiedział Główny Specjalista ds. Ruchu Marek Kilijański prezentując statystyki osób ubezpieczonych za całe czterolecie, a Dyrektor Wykonawczy Spółki Bolesław Knapik życzył wszystkim pracownikom bezpiecznej pracy i bezkolizyjności.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies