Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska z ekologią w tle

5.11.2013

W czwartek 31.10.2013 r. Tramwaje Śląskie S.A. podpisały umowę z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach na dofinansowanie w formie pożyczki, realizowanego przez Spółkę Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”.

Umowa z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakłada przyznanie Tramwajom Śląskim pożyczki w wysokości 90 milionów złotych. Środki te przeznaczone zostaną na zakup 30 nowych niskopodłogowych wagonów firmy Pesa Bydgoszcz S.A. oraz modernizację 58 wagonów tramwajowych typu 105 N. Obie inwestycje taborowe są elementem realizowanego przez Spółkę Projektu pn.: “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Ta inwestycja jest niezwykle ważna dla Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Chodzi tu nie tylko o kwestie komfortu podróżowania pasażerów tramwajów. Zakup i modernizacja wagonów ma również wymiar ekologiczny.

Przeprowadzone pomiary wykazują, iż dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, wykorzystanym przy budowie i modernizacji wagonów, znacznie zyska środowisko naturalne. Z pomiarów wynika, że eksploatacja nowoczesnych tramwajów spowoduje znaczne oszczędności energii elektrycznej, na poziomie 7.460 MWh w skali roku, dzięki czemu emisja CO2 w ciągu roku zredukowana zostanie o około 6.640 Mg. Te wymierne korzyści dla środowiska są potwierdzeniem ekologicznego charakteru komunikacji tramwajowej, który Spółka promuje m.in. realizując kampanię “Tramwajem Naturalnie! Ekologicznie”.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies