Mikołajowe tramwaje ruszą w trasę

5.12.2013

Tradycyjnie 6 grudnia przypada dzień ulubionego świętego wszystkich dzieci. Święty Mikołaj kolejny raz nie zapomni o najmłodszych pasażerach tramwajów w naszej aglomeracji. Tramwaje Śląskie S.A. przygotowały na tę okazję specjalne mikołajowe wagony i porcję słodkości!

Wzorem lat ubiegłych każdy z rejonów spółki Tramwaje Śląskie szykuje tramwaj specjalny, w którym pasażerowie będą mogli spotkać Mikołaja. W Bytomiu święty Mikołaj będzie prowadził zabytkowy wagon typu N kursujący na linii nr 38. W Zabrzu Mikołaj również wybrał zabytkową “eNkę”, która kursować będzie od 9:00 do 18:00 na trasie z zajezdni przez Plac Teatralny, przystanek Park Pileckiego i Skansen Luiza z powrotem do zajezdni.

W Zagłębiu świętego Mikołaja będzie można spotkać między 10:00 a 17:00 w tramwaju kursującym od zajezdni w Będzinie, przez Dąbrowę Górniczą, Gołonóg, Będzin, centrum Sosnowca, Dańdówkę i Milowice i z powrotem przez Dąbrowę, Gołonóg, Będzin i Czeladź do zajezdni w Będzinie.

Na Mikołaja można będzie liczyć również w Katowicach i Chorzowie. Te dwa miasta połączy tego dnia tramwaj kursujący między 8:00 a 16:00 z zajezdni w Zawodziu przez pl. Miarki i pętlę Słoneczną do Chorzowa, skąd przez Chorzów Batory i katowickie Załęże wróci do centrum i zajezdni w Zawodziu.

Na wszystkie dzieci, które 6 grudnia spotkają świętego Mikołaja w którymś z tramwajów specjalnych czekać będzie słodki poczęstunek.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies