To już dziś! Dzień Otwarty Zajezdni w Katowicach [ROZKŁADY JAZDY]

19.09.2014

Każdego roku we wrześniu, świętujemy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Wśród wielu wydarzeń z nim związanych jest także – organizowany przez Tramwaje Śląskie S.A. – Dzień Otwarty Zajezdni. Tym razem wszystkich chcących poznać zajezdnię tramwajową od kuchni zapraszamy w sobotę 20 września do Katowic Zawodzia.

Tradycyjnie już inauguracją Dnia Otwartego będzie parada tramwajów. Tegoroczna szykuje się nietypowo, bo kolumna wagonów tramwajowych dwukrotnie przemierzy ul. 1 Maja, Warszawską i 3 Maja – w drodze z pętli w Zawodziu do placu Wolności i z powrotem. Wagony z zajezdni wyjadą o godzinie 11:00, a godzinę później, gdy wszystkie uczestniczące w paradzie wozy dojadą do zajezdni, Dzień Otwarty zostanie oficjalnie otwarty.

W trakcie imprezy nie zabraknie atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Będzie można zwiedzać zajezdnię, zajrzeć pod nowe tramwaje z rodziny Twist, poczuć się jak motorniczy prowadząc tramwaj pod okiem instruktora oraz zjeść pożywną grochówkę. Na najmłodszych czekać będą dmuchane zjeżdżalnie, artyści malujący twarze, będą też konkursy z nagrodami. Na scenie zaś pojawią się znani i lubiani artyści, zapewniając dobrą zabawę do wieczora. Dzień Otwarty Zajezdni w Katowicach Zawodziu zakończy pokaz sztuki żonglowania ogniem.

Do wspólnej zabawy zapraszamy całe rodziny w sobotę 20 września 2014 roku. Dla wszystkich chętnych uruchomione zostaną linie specjalne dowożące zwiedzających do Zajezdni od strony Mysłowic oraz centrum Katowic.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJÓW SPECJALNYCH Z PRZYSTANKÓW:
Mysłowice Dworzec PKP, Katowice: Zawodzie zajezdnia, plac Wolności, plac Miarki, Dworzec PKP.

Wszystkie osoby chcące uczestniczyć w Dniu Otwartym Zajezdni proszone są
o zapoznanie się i stosowanie do
REGULAMINU

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies