Wybierz najlepszego motorniczego 2014 roku

19.10.2014

Tramwaje Śląskie S.A. organizują konkurs na najlepszego motorniczego. W Aglomeracji Śląsko – Zagłębiowskiej odbywa się on po raz pierwszy i zapewne nie ostatni. Po kilku etapach wewnętrznych przychodzi czas na głosowanie pasażerów.

Konkurs rozpoczął się 3 lipca 2014 roku, a dopuszczono do niego 25 motorniczych, którzy spełniali warunki zgodne z regulaminem konkursu, m.in. bezwypadkowa jazda i brak negatywnych ocen zarówno kontrolerów KZK GOP, jak i kontrolerów ruchu Tramwajów Śląskich.

Pierwszym z czterech etapów był test kwalifikacyjny z zakresu przepisów o ruchu drogowym, drugi polegał na obserwacji przez niezależnych obserwatorów, którzy oceniali m.in. punktualność, kompletność umundurowania, zachowanie za pulpitem oraz w kontakcie z pasażerami, a także przestrzeganie wewnętrznego regulaminu firmy. W tym etapie również odbył się test wiedzy zawodowej. Po tej części konkursu w rywalizacji zostało już tylko 12 motorniczych. Trzeci etap był dla motorniczych sprawdzianem umiejętności praktycznych, w kilku konkurencjach technicznych i zręcznościowych m.in. łączeniu wagonów na czas, przygotowaniu wagonu do ruchu, dojazdu do wyznaczonego punktu, czy jazdy z naczyniem wypełnionym wodą tak, by nie uronić ani kropli. Zmagania praktyczne wyłoniły najlepszą ósemkę.

Grupa finałowa będzie teraz oceniana przez Państwa. Ostatnim etapem konkursu jest bowiem plebiscyt na najlepszego motorniczego, który potrwa do 16 listopada. Tym razem to pasażerowie będą oceniać motorniczych, by spośród ośmiu finalistów wybrać jednego – najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A. w 2014 roku.

SYLWETKI KANDYDATÓW

MOTORNICZY 1. IRENA jest motorniczą Rejonu nr 2 w Katowicach Zawodziu. W Tramwajach Śląskich pracuje ponad 18 lat, a najczęściej wozi pasażerów na linii nr 11. W gronie finalistów jest jedyną kobietą.

MOTORNICZY 2. ANDRZEJ jest motorniczym Rejonu nr 1 w Będzinie. W Tramwajach Śląskich pracuje 21 lat, a najczęściej obsługuje linię nr 15. Uczestniczy w konkursie, bo chce podnieść swoje umiejętności, by jak najbezpieczniej wozić pasażerów.

MOTORNICZY 3. ARTUR jest motorniczym Rejonu nr 1 w Będzinie. W Tramwajach Śląskich pracuje 24 lata, a najczęściej wozi pasażerów na linii nr 22. Uczestniczy w konkursie, bo jest to dobra okazja do sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności w rywalizacji z innymi motorniczymi.
MOTORNICZY 4. JANEK jest motorniczym Rejonu nr 2 w Katowicach. W Tramwajach Śląskich pracuje 20 lat, a najczęściej wozi pasażerów na linii nr 6. Zdecydował się na pracę motorniczego, gdyż w ten sposób ma możliwość pomocy pasażerom w codziennych podróżach.
MOTORNICZY 5. MACIEJ jest motorniczym Rejonu nr 1 w Będzinie. W Tramwajach Śląskich pracuje od 9 lat, a obsługuje linię nr 15. Zawód motorniczego wybrał ze względów rodzinnych, gdyż jego ojciec również jest motorniczym w Tramwajach Śląskich. Jest najmłodszym uczestnikiem konkursu.
MOTORNICZY 6. TADEUSZ jest motorniczym Rejonu nr 4 w Gliwicach. W Tramwajach Śląskich pracuje już 33 lata, a najczęściej wozi pasażerów na linii nr 1. Motorniczym został, gdyż jest to ciekawa praca, w której nie zdarzają się dwa takie same dni, a zadowolony pasażer jest dla niego najlepszą nagrodą za pracę.
MOTORNICZY 7. WOJTEK jest motorniczym Rejonu nr 2 w Katowicach. W Tramwajach Śląskich pracuje ponad 21 lat, a najczęściej obsługuje linię nr 6. Kontynuuje tradycje rodzinne – jego ojciec woził górników pod ziemią, on wozi pasażerów tramwajów na powierzchni. Konkurs jest dla niego możliwością sprawdzenia swoich umiejętności na tle innych motorniczych.
MOTORNICZY 8. ZBYSZEK jest motorniczym Rejonu nr 2 w Katowicach. W Tramwajach Śląskich pracuje blisko 30 lat, a od 15 lat wozi pasażerów – najczęściej na linii nr 6. Od dziecka marzył o pracy w komunikacji i to marzenie spełnia, co daje mu dużo satysfakcji.
JAK GŁOSOWAĆ?

Już dziś można głosować na swojego faworyta za pomocą poczty elektronicznej. Aby oddać głos wystarczy wysłać e-mail na adres: tramwaj@tram-silesia.pl, w tytule wpisując słowo MOTORNICZY i numer kandydata. Z jednego adresu można oddać jeden głos na jednego kandydata.

Niebawem uruchomimy także inne formy głosowania, o czym poinformujemy na stronie internetowej www.tram-silesia.pl.

Na głosujących czekają atrakcyjne nagrody m.in. bilety miesięczne, tramwajowe maskotki, książki itp.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies