Weekendowa przerwa w ruchu w katowickim Załężu

20.11.2014

Zbliżający się weekend (22-23.11.2014 r.) przyniesie przerwę w ruchu tramwajów wzdłuż ul. Gliwickiej w Katowicach. Jest to niezbędne do przełożenia rozjazdów technologicznych i przeniesienia ruchu tramwajowego na nowo wybudowany tor.

Prace modernizacyjne na ul. Gliwickiej wkraczają w kolejną fazę. W pełni wybudowany jest już nowy tor na odcinku od przystanku Załęże Wiśniowa do mijanki na wysokości skrzyżowania ul. Gliwickiej z ul. Badury. Oznacza to, że można przenieść ruch tramwajów na tor północny i Wykonawca będzie mógł przystąpić do przebudowy toru południowego. W tym celu konieczne jest przełożenie funkcjonujących rozjazdów technologicznych, co skutkować będzie zmianą organizacji ruchu tramwajowego od godz. 6:00 w sobotę 22.11.2014 r. do godz. 22:00 w niedzielę 23.11.2014 r.:

  • Linia nr 7 zostanie zawieszona,
  • Tramwaje linii nr 13 kursować będą na trasie: Katowice Zawodzie pętla – pl. Wolności – Siemianowice Śląskie pl. Skargi, a kursy powrotne oznaczone jako linia nr 43,
  • Tramwaje linii nr 20 kursować będą wg specjalnego rozkładu jazdy na trasie: Katowice pl. Wolności – Szopienice pętla oraz Chorzów Ratusz – Chorzów Batory zajezdnia,
  • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-20 kursując z częstotliwością co 12 minut na trasie: Chorzów Batory zajezdnia – Katowice pl. Wolności.

Przystanki linii T-20 w kierunku Katowic:
Chorzów Batory zajezdnia – DTŚ Szkoła (autobusowy) – DTŚ Dom Kultury (autobusowy) – Załęże Dwór – Janasa – Kościół – Pośpiecha – Sobieskiego – pl. Wolności (autobusowy pomiędzy ul. 3 Maja i ul. Sokolską)

Przystanki linii T-20 w kierunku Chorzowa:
Katowice pl. Wolności (autobusowy pomiędzy ul. 3 Maja i ul. Sokolską) – Sobieskiego – Dąbrówki – Pośpiecha (autobusowy)  – Kościół – Janasa – Wiśniowa – Dom Kultury – Załęże Szkoła – Chorzów Batory zajezdnia.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies