Drugi etap prac na ul. Bytomskiej w Świętochłowicach – przerwa w ruchu

9.01.2015

Modernizacja torowiska tramwajowego wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach wkracza w drugą fazę. Prowadząca roboty firma Skanska rozpocznie prace na odcinku od Osiedla na Wzgórzu do skrzyżowania z ul. 3 Maja. W weekend (10-11.01.2015 r.) zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne, co wiąże się z czasowym zawieszeniem ruchu tramwajów.

10-11.01.2015 r. prace torowe – Świętochłowice ul. Bytomska

W pierwszym etapie, Skanska przebudowuje tor zachodni na odcinku od Łagiewnik Targowiska do przystanku Osiedle Na Wzgórzu. Od poniedziałku 12.01.2015 r. wykonawca przystąpi do prac również na drugim fragmencie toru zachodniego. Aby tak się stało, w weekend zabudowane zostaną rozjazdy technologiczne, które zapewnią ruch tramwajów po jednym torze na przebudowywanym odcinku. W związku z tym od godz. 07:00 w sobotę 10.01.2015 r. do godz. 03:00 w poniedziałek 12.01.2015 r:

  • Tramwaje linii nr 7 będą kursować na trasie: Katowice Zawodzie pętla – Chorzów Batory Zajezdnia.
  • Tramwaje linii nr 11 w sobotę kursować będą bez zmian, a w niedzielę linia zostanie zawieszona, z wyjątkiem godzin wieczornych i nocnych, kiedy będzie kursować na trasie: Chorzów Metalowców – Katowice Pl. Wolności/Zawodzie.
  • Kursowanie linii nr 17 zostanie zawieszone.
  • Tramwaje linii nr 47 kursować będą na trasie: Bytom pl. Sikorskiego – Ruda Śląska Chebzie pętla wg specjalnych rozkładów jazdy.
  • Uruchomiona zostanie autobusowa komunikacja zastępcza kursująca zgodnie z tramwajowymi rozkładami na trasie: Łagiewniki Targowisko – Chorzów Ratusz (T-47), Łagiewniki Targowisko – Chorzów Batory Zajezdnia (T-7) oraz Chorzów Rynek – Ruda Śląska Chebzie pętla (T-11).

Od poniedziałku 12.01.2015 r. na całym odcinku torowiska wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach ruch tramwajów odbywać się będzie torem wschodnim, z mijanką na wysokości przystanku Chropaczów Osiedle Na Wzgórzu.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies