Świętochłowice Piaśniki – prace wkraczają na skrzyżowanie

3.06.2015

Zakończyła się budowa torów i montaż sieci trakcyjnej wraz ze słupami na odcinku torowiska wydzielonego wzdłuż ul. Bytomskiej w Świętochłowicach. Do końca realizacji tego zadania pozostała dobudowa torowiska w miejscu tymczasowej mijanki oraz przebudowa skrzyżowania w Piaśnikach. Ta rozpocznie się już w piątek 5.06.2015 r. i od tego dnia zawieszona zostanie linia nr 11.

W zakresie torowiska wydzielonego wzdłuż ul. Bytomskiej do wykonania pozostaną jeszcze dwa miejsca – budowa brakującego fragmentu w miejsce dzisiejszej, tymczasowej mijanki na wysokości przystanku Chropaczów Os. Na Wzgórzu oraz połączenie nowego torowiska z dalszym odcinkiem linii nr 7 w rejonie granicy z Bytomiem. Prace te będą wykonywane w trakcie przerwy w ruchu, która nastąpi na czas budowy torowiska linii nr 7 na skrzyżowaniu ul. Bytomskiej, Chorzowskiej i 3 Maja – na przełomie czerwca i lipca.

Wcześniej, bo już w piątek 5.06.2015 r. rozpoczną sie pierwsze prace na tym skrzyżowaniu. – Zaczynamy od modernizacji torowiska linii nr 11 z dobudową drugiego toru po obu stronach skrzyżowania. Ta część prac przebiegać będzie poza jezdnią, więc nie będzie konieczności wstrzymywania ruchu samochodów – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Konieczne będzie jednak zawieszenie ruchu linii nr 11.

Od piątku 5.06.2015 r. linia nr 11 zostanie zawieszona, a jednocześnie na trasie Chorzów Stadion Śląski – Ruda Śląska Chebzie Dworzec PKP uruchomiona zostanie linia autobusowej komunikacji zastępczej oznaczona jako T-11.

Roboty na skrzyżowaniu w Piaśnikach podzielone zostały na trzy etapy. Drugi etap prac – na linii nr 11 – ma się rozpocząć w środę 10.06.2015 r. Termin realizacji trzeciego etapu – na linii nr 7 – jest uzależniony od zakończenia części prac w Bytomiu na ul. Katowickiej, ale powinien się rozpocząć jeszcze w czerwcu.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies