Zawieszenie ruchu w Zabrzu Biskupicach

2.10.2015

Dobiega końca pierwszy etap modernizacji dwóch odcinków torowisk na ul. Bytomskiej w zabrzańskiej dzielnicy Biskupice. Aby przyspieszyć postęp prac, od poniedziałku 5.10.2015 r. zawieszony zostanie ruch linii nr 5.

Prace w Biskupicach trwają na dwóch fragmentach ul. Bytomskiej: między ulicami Młyńską a Chrobrego oraz Drzymały a Zamkową. Do tej pory roboty wykonywane były przy zachowaniu ruchu tramwajowego, co negatywnie wpływało zarówno na płynność i punktualność ruchu tramwajów, jak i na postęp prac modernizacyjnych. – Zależy nam na tym, by na weekend ze świętem Wszystkich Świętych, tramwaje kursowały już po dwóch torach. Stąd decyzja o czasowym zawieszeniu ruchu tramwajów, by przyspieszyć roboty torowe i umożliwić mieszkańcom w ten wyjątkowy czas bezproblemowy dojazd tramwajem do nekropolii - mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

W związku z tym, od poniedziałku 5.10.2015 r. na okres 4 tygodni:

  • Linia tramwajowa nr 5 zostanie zawieszona.
  • Zmieniony zostanie rozkład jazdy tramwajów linii nr 30.
  • Uruchomiona zostanie przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako T-5, kursująca w relacji: Zabrze Goethego – Ruda Sobieskiego.

Zgodnie z zapewnieniami wykonującej prace firmy Skanska, roboty torowe na ul. Bytomskiej zakończone zostaną 30.10.2015 r., by od następnego dnia mógł zostać wznowiony ruch tramwajowy po dwóch torach. Na modernizowanym odcinku torowisk na ul. Wolności w Zabrzu, w połowie października przewidywane jest przełożenie rozjazdów technologicznych na nowo wybudowany tor i rozpoczęcie prac na drugim torze. Prace w centrum Zabrza powinny zostać zakończone do końca listopada.

Prace modernizacyjne torowisk w Zabrzu są elementem Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” etap II, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies