Anna Popiołczak Motorniczym roku 2015!

4.12.2015

Motornicza z Rejonu nr 4 w Gliwicach została wybrana przez pasażerów „Najlepszym motorniczym Tramwajów Śląskich S.A. w 2015 roku”. Anna Popiołczak zdobyła najwięcej głosów, a wcześniej nie dała szans rywalom zwyciężając również w etapie sprawdzającym umiejętności praktyczne.

Tegoroczny konkurs na najlepszego motorniczego roku odbył się po raz drugi, a rozpoczął się 10 czerwca 2015 roku. Do konkursu zgłosiło się 23 motorniczych, którzy mogli się pochwalić bezwypadkową jazdą i dobrą oceną kontrolerów. W kolejnych etapach, sprawdzających wiedzę i umiejętności motorniczych, grupa ubiegających się o tytuł stopniowo malała.

Do ostatniego etapu – czyli plebiscytu na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich w 2015 roku – zakwalifikowało się 7 motorniczych. – Warto podkreślić, iż cała finałowa grupa z naszego punktu widzenia jest zwycięzcami, a ostatni etap to był swego rodzaju plebiscyt popularności – mówił w trakcie ceremonii wręczenia nagród Dyrektor Ruchu Tramwajów Śląskich S.A. Jacek Kaminiorz. Wszyscy finaliści otrzymali nagrody rzeczowe, a nagrodę specjalną, za największą liczbę zdobytych punktów odebrała Anna Popiołczak z zajezdni w Gliwicach.

Wyniki tegorocznego konkursu ogłoszone zostały w trakcie uroczystości z okazji święta tramwajarzy – „Katarzynki”. Na scenie stanęła finałowa grupa, a emocje rosły z każdą chwilą, gdy prowadzący uroczystość wyczytywali kolejne nazwiska: trzecie miejsce w plebiscycie zajął Grzegorz Tukaj z zajezdni w Katowicach; na drugim stopniu podium stanęła Agnieszka Tarnowska z zajezdni w Będzinie, a tytuł „Motorniczego 2015 roku” zdobyła Anna Popiołczak. – Niezmiernie się cieszę, że to mnie przypadł ten zaszczytny tytuł Motorniczego Roku i dziękuję wszystkim, którzy właśnie na mnie oddali swój głos. Dziękuję również pozostałym uczestnikom konkursu, a szczególnie gratuluję finalistom, którzy zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i umiejętności – powiedziała laureatka odbierając statuetkę i nagrody z rąk prezesa Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. Tadeusza Freislera, który podkreślił, że: – Wynik głosowania pasażerów pokrył się z wynikiem rywalizacji w III etapie naszego konkursu, gdzie również najlepsza była Pani Ania. To nie może być przypadek.

Wywiad z Motorniczą Roku opublikujemy w grudniowym wydaniu Silesia Tram News.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies