Ostatnie utrudnienia w Chorzowie. Od poniedziałku wrócą tramwaje

11.12.2015

Prace w zakresie tramwajowym przy budowie centrum przesiadkowego na chorzowskim Rynku dobiegają końca. Jeszcze w najbliższą sobotę konieczne będzie zawieszenie ruchu tramwajów w godz. 7:00 – 22:00, ale za to od poniedziałku 14 grudnia wznowiony zostanie również ruch tramwajów ulicą Wolności.

Od poniedziałku 14.12.2015 r. wznowiony zostanie ruch tramwajów między centrum Chorzowa a Chorzowem Batorym i Świętochłowicami. Jest to możliwe dzięki zakończeniu prac w zakresie torowym przebudowy ul. Wolności w Chorzowie, choć nie oznacza zakończenia całości prac na tym ciągu. Nadal prowadzone będą, realizowane na zlecenie chorzowskiego MZUiM, prace w zakresie infrastruktury podziemnej oraz w pasie drogowym i na chodnikach. Z tego powodu tramwaje nie będą obsługiwać przystanków w ich stałych miejscach, lecz będą się zatrzymywać na przystankach tymczasowych.

- To samo dotyczy chorzowskiego Rynku. Tu tramwaje będą przejeżdżać przez torowiska w centrum przesiadkowym, ale zatrzymywać się będą na przystankach tymczasowych, ze względu na inne prace budowlane w tym rejonie – wyjaśnia rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. W relacji Bytom – Katowice tramwaje będą się zatrzymywać na tymczasowym przystanku, w tej samej lokalizacji, jak dotychczas. Z kolei tramwaje kursujące w relacji Chorzów Batory / Świętochłowice – Rynek zatrzymają się na ul. Powstańców w rejonie posesji nr 1, zaś w przeciwną stronę na ul. Faski, w rejonie posesji nr 4.

Zanim tramwaje w Chorzowie wrócą na swoje stałe trasy, w sobotę konieczne będzie jednodniowe wstrzymanie ruchu tramwajów przejeżdżających przez Rynek. W tym czasie realizowane będą prace sieciowe w rejonie centrum przesiadkowego i dojazdów do niego.
Z tego powodu w sobotę 12.12.2015 r. od godz. 7:00 do godz. 22:00 zmieni się organizacja ruchu tramwajów:

  • Tramwaje linii nr 6 będą kursować w relacji: Bytom Politechnika Śląska – Bytom Łagiewniki oraz Katowice Brynów pętla – Chorzów Stadion Śląski,
  • Tramwaje linii nr 11 będą kursować w relacji: Katowice pl. Wolności – Chorzów Stadion Śląski oraz Ruda Śląska Chebzie pętla – Chorzów Metalowców,
  • Tramwaje linii nr 19 będą kursować w relacji: Katowice pl. Miarki – Chorzów Stadion Śląski oraz Bytom Stroszek zajezdnia – Chorzów Metalowców,
  • Tramwaje linii nr 33 będą kursować w relacji: Katowice Koszutka Słoneczne pętla – Chorzów Stadion Śląski,
  • Uruchomiana zostanie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona jako: T-6, T-11, T-19 i T-33. Autobusy będą kursowały zgodnie z tramwajowymi rozkładami jazdy linii nr 6, 11, 19 i 33 obsługując przystanki tramwajowe lub autobusowe w bezpośrednim sąsiedztwie tramwajowych.

W kolejnych dniach, od poniedziałku 14.12.2015 r. wykonawca Tramwajów Śląskich prowadzić będzie jeszcze prace wykończeniowe. Prace przy budowie układu torowego zakończą się w terminie, co pozwoli na przeprowadzenie procedury odbiorowej przed świętami Bożego Narodzenia. Realizacja zadania w tym terminie oznacza spełnienie jednego z warunków do otrzymania unijnego dofinansowania dla tej inwestycji.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies