WOŚP: Tramwaje też mierzą wysoko

8.01.2016

W najbliższą niedzielę już po raz 24 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, a wraz z nią Tramwaje Śląskie S.A. Tradycyjnie, w drugą niedzielę stycznia na torach pojawią się tramwaje specjalne, w których wolontariusze będą zbierać datki na zakup sprzętu medycznego dla oddziałów pomagających dzieciom i seniorom.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra pod hasłem „Mierzymy wysoko”. Po raz kolejny pieniądze zbierane będą dla pediatrii, tym razem wyposażając oddziały podstawowe, co umożliwi zakup sprzętu dla większej ilości szpitali, także tych małych. Zbliżający się Finał to również zbiórka na rzecz oddziałów geriatrii. Takie cele zbiórki są efektem konsultacji ze środowiskami medycznymi i prośbami spływającymi od polskich szpitali do Fundacji WOŚP. Więcej o celach tegorocznej zbiórki przeczytać można na stronie internetowej Fundacji WOŚP.

W niedzielę 10.01.2016 r. na ulice polskich miast oraz w kilkudziesięciu miejscach na całym świecie wyjdzie 120 tysięcy wolontariuszy. Będzie ich można spotkać również w środkach komunikacji publicznej, w tym w liniowych tramwajach. – Podobnie jak przed rokiem, we współpracy z Klubem Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym i KZK GOP spółka Tramwaje Śląskie uruchomi też dwa tramwaje specjalne, w których przez cały czas ich kursowania będą obecni wolontariusze. W ten sposób i my włączamy się w pomoc dzieciom i seniorom – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada. Kwestę w tramwajach specjalnych prowadzić będą wolontariusze harcerze z Hufców ZHP w Bytomiu i Katowicach.

Rozkład jazdy tramwajów WOŚP

Tramwaj linii S1

Tramwaj linii S2

Nieodłącznym atrybutem każdego wolontariusza są: puszka, naklejki – czerwone serduszka i identyfikator. Szczególnie ważny jest ten ostatni. To dzięki niemu wiadomo, czy osoba, do której puszki wrzucamy pieniądze, rzeczywiście jest wolontariuszem. Na identyfikatorze znajduje się imię, nazwisko oraz zdjęcie wolontariusza, numer zbiórki, hologram potwierdzający oryginalność identyfikatora oraz kod QR. Warto sprawdzić jak wygląda identyfikator, by uniknąć oszustów.

W tym roku Wojewódzki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się na Górce Środulskiej w Sosnowcu. Szczegóły na plakacie poniżej.

Przez 23 lata działalności Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakupiła sprzęt medyczny wydając blisko 650 mln zł zebranych w corocznych Finałach. Przed rokiem Finał WOŚP przyniósł ponad 53 mln zł na zakup specjalistycznego sprzętu dla dziecięcej pediatrii i zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies