Tramwajem na mistrzostwa

15.01.2016

Podobnie jak we wrześniu 2014 roku podczas siatkarskiego mundialu, tak i teraz z okazji Mistrzostw Europy piłkarzy ręcznych KZK GOP i Tramwaje Śląskie uruchamiają linię specjalną dowożącą kibiców do Spodka. Tramwaj będzie kursował w dni meczowe – piątek 15.01, niedzielę 17.01 i wtorek 19.01.

Będzie to tramwaj wyjątkowy, bo na tę okazję przygotowany został skład zabytkowych wagonów typu N. – Przy okazji siatkarskich Mistrzostw Świata kursował ten sam typ tramwaju i był nie tylko skutecznym środkiem transportu, ale również jedną z atrakcji miasta, z której korzystało wielu przyjezdnych kibiców. Mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie Andrzej Zowada. Co ważne, przejazd tym tramwajem będzie bezpłatny!

Linia nr 2 będzie kursowała na następującej trasie w Katowicach: pl. Wolności – Dworzec PKP – Rynek –  Rondo – Koszutka Misjonarzy Oblatów – Koszutka Słoneczna – Koszutka Słoneczna pętla.

Tramwaj linii nr 2 będzie kursował w piątek 15.01, niedzielę 17.01 i wtorek 19.01 między godz. 13:30 a 23:00 tak, by kibice mogli dojechać do Spodka i wrócić z hali po meczach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.kzkgop.pl.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies