Tramwaj sprawny i efektywny – eksperci debatowali w Katowicach

16.03.2016

Dwa dni, 5 paneli, 24 prelekcje wygłoszone przez 28 prelegentów i ponad 200 uczestników – tak w liczbach przedstawia się ogólnopolska konferencja, zorganizowana w dniach 10 i 11 marca 2016 r. w Katowicach przez spółkę Tramwaje Śląskie.


Konferencja, którą honorowym patronatem objął Prezydent Miasta Katowice Pan Marcin Krupa, zatytułowana została „Tramwaj – sprawny, efektywny środek komunikacji miejskiej – osiągnięcia 2007-2013, perspektywy i zamierzenia 2014-2020”. Nazwa długa, ale i tematyka rozległa i wielowątkowa. Na zaproszenie Zarządu spółki Tramwaje Śląskie, w Katowicach spotkali się przedstawiciele firm komunikacyjnych (przede wszystkim tramwajowych), samorządowcy, przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, inicjatywy JASPERS oraz firm produkcyjnych i wykonawczych. Jak podkreślał na wstępie prezes Zarządów Tramwajów Śląskich S.A. Tadeusz Freisler, organizatorom konferencji przyświecały dwa cele: – Pierwszym jest dokonanie swoistego przeglądu tego, co w wielu miastach Polski zostało zrealizowane w już minionej perspektywie finansowej Unii Europejskiej. Celem drugim jest umożliwienie wymiany informacji po to, by sprawnie przygotować kolejne projekty, szybko przebrnąć przez wszystkie procedury przygotowawcze umożliwiające uzyskanie dofinansowania, zrealizować zadania, które będą obejmowały projekty i tym samym osiągnąć zamierzone rezultaty. Nie mniej istotne były również prezentacje nowości technologicznych i produktowych oferowanych przez firmy branżowe.

Tematyka dwóch paneli w pierwszym dniu dotyczyła doświadczeń i planów firm komunikacyjnych z: Olsztyna, Częstochowy, Krakowa, Łodzi, Szczecina, Warszawy, Torunia i Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej. Trzeci panel obejmował wystąpienia firm: Pesa Bydgoszcz S.A., Solaris Bus & Coach S.A., Modertrans Poznań S.A., Tines S.A., Valmont Polska Sp. z o.o. oraz Bibus Menos Sp. z o.o.

W drugim dniu konferencji pierwsza część poświęcona została bieżącej perspektywie Unii Europejskiej, a swoje prezentacje wygłosili przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Centrum Unijnych Projektów Transportowych i inicjatywy JASPERS.

Więcej o konferencji będzie można przeczytać w marcowym numerze Silesia Tram News, który trafi do czytelników jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies