Tramwajem na hokejowe mistrzostwa w Spodku

21.04.2016

Kolejna wielka impreza sportowa w katowickim Spodku i po raz kolejny na tory wyjedzie tramwajowy zabytek. Z okazji hokejowych Mistrzostw Świata uruchomiona zostanie bezpłatna linia nr 2, która będzie kursować w dni meczowe.


Mistrzostwa Świata dywizji 1A w hokeju na lodzie rozpoczną się w katowickim Spodku już w najbliższą sobotę. Reprezentacja Polski będzie w nich walczyć o powrót do elity po wielu latach gry na niższych szczeblach. Tradycyjnie już przy okazji dużych imprez w Spodku, na trasę wyruszy tramwaj specjalny uruchomiony przez Tramwaje Śląskie i KZK GOP. Zabytkowy wagon typu N będzie obsługiwać linię nr 2, a przejazd tym tramwajem będzie bezpłatny!

Linia nr 2 będzie kursować na następującej trasie w Katowicach: pl. Wolności – Dworzec PKP – Rynek –  Rondo – Koszutka Misjonarzy Oblatów – Koszutka Słoneczna – Koszutka Słoneczna Pętla.

Tramwaj linii nr 2 będzie kursował w dniach: 23.04, 24.04, 26.04, 27.04 i 29.04. między godz. 12:33 a 21:53 tak, by kibice mogli dojechać do Spodka i wrócić z hali po meczach. Szczegółowy rozkład jazdy dostępny jest na stronie www.kzkgop.pl.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies