Tramwaje Śląskie S.A. “Przedsiębiorstwem Fair Play 2015″

30.11.2015

W piątek 27 listopada w Warszawie wręczono wyróżnienia “Przedsiębiorstwo Fair Play 2015″. Tramwaje Śląskie S.A. uhonorowane zostały przez Kapitułę Programu już piąty raz z rzędu. Tym razem statuetkę odebrał członek Zarządu Spółki Bolesław Knapik.

Program „Przedsiębiorstwo Fair Play” bazuje na rzetelnej, dwuetapowej weryfikacji firm. W pierwszym etapie przedsiębiorstwa wypełniają ankietę nt. swojej działalności. Firmy, które zdobędą wymaganą regulaminem liczbę punktów, przechodzą do drugiego etapu i odbywa się w nich audyt. Równocześnie prowadzone jest badanie opinii losowo wybranych kontrahentów. Wyniki audytu są umieszczane w raporcie, który razem z podsumowaniem badania wybranych kontrahentów otrzymuje Komisja Ogólnopolska. Na podstawie raportów Komisja przygotowuje dla Kapituły Programu rekomendacje dotyczące przyznania lub nieprzyznania certyfikatu oraz nagród głównych. Decyzje ostateczne podejmuje Kapituła Programu, w skład której wchodzą przedstawiciele instytucji otoczenia biznesu, nauki, mediów, przedstawiciele władz samorządowych i doświadczeni przedsiębiorcy. – Tytuł „Przedsiębiorstwo Fair Play” jest uznaniem wysokich standardów działania całej firmy jak i zatrudnionych w niej pracowników, a tym samym potwierdzeniem rzetelności oraz transparentności jej funkcjonowania na rynku usług przewozów pasażerskich – mówi członek Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. Bolesław Knapik.


Finał kolejnej edycji programu to wielkie święto społecznie odpowiedzialnego biznesu. Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbyło się 27 listopada w specjalnie zaaranżowanych wnętrzach EXPO XXI w Warszawie. Udział w wydarzeniu prócz wszystkich Laureatów wzięli m.in. Grzegorz Czelej, wicemarszałek Senatu RP, Adam Jasser, prezes UOKiK i Andrzej Arendarski, prezes Krajowej Izby Gospodarczej. Dr Mieczysław Bąk, prezes Fundacji „Instytut badań nad Demokracją i Przedsiębiorstwem Prywatnym” podkreślił, iż laureaci programu to wyjątkowe firmy, które swoją pozycję na rynku budują uczciwie, z zachowaniem należytej troski o pracowników, kontrahentów, społeczność lokalną czy środowisko naturalne. Radości z kolejnego wyróżnienia nie ukrywał prezes Zarządu Tramwajów Śląskich S.A. Tadeusz Freisle: – Korzyści wynikające z udziału w programie „Przedsiębiorstwo Fair Play” mają dla nas głównie charakter niematerialny, polegający na wzmocnieniu wizerunku przedsiębiorstwa, które świadczy usługi w sposób profesjonalny oraz buduje przyjazne i przejrzyste relacje w obszarze prowadzonej działalności przewozowej. Otrzymanie tytułu „Przedsiębiorstwo Fair Play” pozwala na postrzeganie firmy, jako wiarygodnej dla kontrahentów, a ponadto wychodzącej naprzeciw klientom/pasażerom w sferze stałej dbałości o jakość świadczonych usług.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies