13.07.2016 r. funkcjonowanie komunikacji tramwajowej w związku z wyścigiem „Tour de Pologne ”

Informujemy, że w związku z wyścigiem kolarskim 73. Tour de Pologne oraz wyścigiem Nutella Mini Tour de Pologne Katowice 2016 w dniu 13 lipca 2016 r. (środa) nastąpią zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej.

W godzinach od ok. 5:30 do ok. 22:30 – wstrzymane zostanie kursowanie linii tramwajowych w rejonie katowickiego Ronda im. Jerzego Ziętka (wszystkie relacje), skutkujące następującymi zmianami:

linia nr 6 kursować będzie w relacji: „Bytom Politechnika Śląska” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia”,

linia nr 11 kursować będzie w relacji: „Ruda Śląska Chebzie Pętla” – „Chorzów Stadion Śląski”,
linia nr 19 kursować będzie w relacji: „Bytom Stroszek Zajezdnia” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia”,
linia nr 13 kursować będzie w relacji: „Siemianowice Śląskie Plac Skargi” – „Katowice Jesionowa”
linia nr 16 rozpocznie kursowanie od ok. godziny 22:20, realizując przejazdy na wydłużonej trasie do Siemianowic Śląskich,

Uwaga: W dniu 13.07.2016 r. linie nr 33 i 43 nie będą kursować.

W godzinach od ok. 14:20 do ok. 20:20 wstrzymane zostanie kursowanie bezpośrednich linii tramwajowych na odcinku od Zawodzia przez centrum Katowic do Brynowa, kursujących przez Plac Wolności oraz w ciągu ul. Gliwickiej, aż do zajezdni tramwajowej w Chorzowie Batorym, skutkujące następującymi zmianami:

linia nr 7 kursować będzie w relacji: „Bytom Plac Sikorskiego” – „Chorzów Batory Zajezdnia” z wyjątkiem godzin wjazdu wyścigu kolarskiego do Bytomia (całkowite wyłączenie ruchu pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej (rejon Zamłynia), tj. w godzinach 13:30 – 17:00), w których linia skierowana zostanie od Łagiewnik do pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej Chebziu. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

linia nr 14 kursować będzie w relacji: „Mysłowice Dworzec PKP” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia”.
W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

linia nr 15 kursować będzie w relacji: „Sosnowiec Zagórze Pętla” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia”.
W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

linia nr 20 kursować będzie w dwóch relacjach, tj.: „Katowice Szopienice Pętla” – „Katowice Zawodzie Zajezdnia” oraz „Chorzów Rynek” – „Chorzów Batory Zajezdnia”. W pozostałych godzinach obowiązywać będzie stała trasa przejazdu tej linii.

- w dniu 13.07.2016 r. na trasie: Brynów pętla” – „Zawodzie pętla” zostanie uruchomiona linia nr 36, która zakończy kursowanie przed godziną 15:00.

Nastąpi uruchomienie tymczasowych linii tramwajowych nr: 40, 41 i 42, które kursować będą wyłącznie podczas wstrzymania możliwości przejazdu komunikacji tramwajowej dla wyścigu kolarskiego, tj. w godzinach od ok. 14:50 do ok. 20:10:

linia nr 40 kursować będzie w relacji: „Katowice Zawodzie Zajezdnia” – „Katowice Graniczna”

linia nr 41 kursować będzie w relacji: „Katowice Brynów Pętla” – „Katowice Gawronów”

linia nr 42 kursować będzie jednotorowo po torze prawym w kier. Placu Wolności w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Katowice Damrota

Ponadto, w mieście Bytom, z uwagi na konieczność wyłączenia ruchu tramwajowego pod wiaduktem PKP w ciągu ul. Zabrzańskiej (rejon Zamłynia) od ok. godziny 13:00 do ok. godziny 17:00, wprowadzone zostaną zmiany dla linii tramwajowych nr 5 i 9:

linia nr 5 od strony Zabrza skrócona zostanie do pętli tramwajowej w Zabrzu Biskupicach,

linia nr 9 od strony Chorzowa i Rudy Śląskiej skrócona zostanie do pętli tramwajowej w Rudzie Śląskiej Chebziu.

- uruchomiona zostanie tymczasowa linia tramwajowa nr 10 kursująca w relacji: „Biskupice Pętla” – „Chebzie Pawła”

Na wyłączonych z ruchu tramwajowego odcinkach zostanie uruchomiona przez KZK GOP autobusowa komunikacja zastępcza wg poniższego:

- na odcinku: „Chorzów Rynek” (stanowisko nr 3), „Chorzów Stadion Śląski” – „Katowice Mickiewicza” w godzinach 05:00 – 23:30 funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-19.

W trakcie trwania wyścigu Nutella Mini Tour de Pologne Katowice 2016 oraz wyścigu kolarskiego, tj. w godzinach 11:00 – 20:30 autobusy tej linii od strony Stadionu Śląskiego dojeżdżać będą do przystanku „Katowice Grundmanna.

- na odcinku „Chorzów Batory Piekarska” – „Katowice Grundmanna”, tj. w godzinach ok. 13:30 – 20:30 funkcjonować będzie autobusowa komunikacja zastępcza oznaczona numerem T-20.

Dodatkowo, przez cały dzień na liniach autobusowych nr: 6, 820, 830, 840, wprowadzona zostanie obsługa przystanków: „Chorzów AKS” (oba kierunki), „WPKiW Wejście Główne” (oba kierunku), „WPKiW Śląski Ogród Zoologiczny”, „Dąb Huta Baildon” (kierunek do Chorzowa).

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies