Bieg „15tka z Katowic do Sosnowca” za nami

13.09.2016

280 zawodników wzięło udział w drugiej edycji biegu ulicznego na dystansie 15 kilometrów śladem linii tramwajowej numer 15. Na trasie z Katowic do Sosnowca najszybszy był Bartosz Karoń z Olkusza. Wśród pań zwyciężyła Justyna Adamus-Kowalska z Katowic, a najlepszy z tramwajarzy okazał się Adrian Gałęziok.

Piękna słoneczna pogoda i trzydziestostopniowy upał towarzyszyły biegaczom, którzy zdecydowali się zmierzyć z 15-kilometrowym dystansem biegu „15tka z Katowic do Sosnowca”. Gdy przed rokiem, bieg organizowany był po raz pierwszy, a trasa wiodła z Sosnowca do Katowic, wystartowało w nim 180 zawodników. Tym razem, w niedzielę 11 września biegaczy było aż 280, w tym 3 obcokrajowców, 3 osoby niepełnosprawne i 8 pracowników Tramwajów Śląskich S.A. – W pierwszej edycji biegu naszą Spółkę reprezentował jeden biegacz. Tym razem było ich już ośmiu, co bardzo cieszy. Liczymy, że za rok liczba uczestników znów się zwiększy, a i nasza reprezentacja będzie liczniejsza – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada.

Honorowymi starterami biegu byli: wiceprezydent Katowic Mariusz Skiba i prezes Tramwajów Śląskich Tadeusz Freisler, którzy wcześniej przywitali biegaczy wspólnie z wiceprezydentem Sosnowca Mateuszem Rykałą. Zastępca Prezydenta Sosnowca po kilku słowach powitania stanął na starcie i ruszył w trasę, meldując się na mecie po przebiegnięciu pełnego dystansu. Sukces w postaci ukończenia biegu w regulaminowym czasie osiągnęło w sumie 277 biegaczy i na szyi każdego z nich zawisł pamiątkowy medal.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom biegu „15tka z Katowic do Sosnowca” – zarówno tym, dla których sukcesem było dobiegnięcie do mety, tym, którzy ustanawiali własne rekordy, jak i tym, którzy zajmowali czołowe lokaty w poszczególnych kategoriach.

Klasyfikacja open w rywalizacji kobiet:

I miejsce Justyna Adamus-Kowalska

II miejsce Beata Wrońska

III miejsce Dorota Wyleciał

Klasyfikacja open w rywalizacji mężczyzn:

I miejsce Bartosz Karoń

II miejsce Dominik Kamiński

III miejsce Jakub Caban

Klasyfikacja w kategorii: pracownicy Tramwajów Śląskich S.A.

I miejsce Adrian Gałęziok

II miejsce Tomasz Moroń

III miejsce Grzegorz Masłowski

Na dalszych miejscach plasowali się: Andrzej Lorencki, Łukasz Brunow, Rafał Imiołek, Jan Artymowicz i Adam Lipok.

PEŁNE WYNIKI BIEGU DOSTĘPNE SĄ TUTAJ

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies