Blues wypełnił Helmuta

8.09.2016

,,Grasz – zagraj z nami, nie grasz – przyjdź i posłuchaj” – pod takim hasłem już po raz czwarty Blues Bana wyruszyła na bytomskie tory, zapraszając muzyków oraz pasażerów do „bany pełnej śląskiego bluesa”. Wszystko to zdarzyło się w sobotę 3 września na linii nr 38 w Bytomiu.


Podczas tegorocznej, IV już edycji projektu Blues Bana, do tramwaju i na końcowy przystanek na ulicy Piekarskiej zawitało ponad 50 muzyków z całego województwa, którzy grali i śpiewali, zachęcając także innych do włączenia się w ten nietypowy jam session, odbywający się w tramwaju.  Blues Bana zaczęła się niespełna kwadrans przed południem, kiedy „bana pełno bluesa” opuściła zajezdnię w Bytomiu Stroszku i ruszyła się w kierunku ul. Piekarskiej, zabierając po drodze oczekujących pasażerów oraz muzyków. Ciekawostką i cechą charakterystyczną Bytomskiego Tramwaju Bluesowego jest to, że muzycy występujący w tramwaju zmieniali się co kurs, dzięki czemu pasażerowie mieli okazję przeżyć niezapomnianą podróż z muzyką bluesową graną na różnych instrumentach i w różnej stylistyce. Poza samym tramwajem, Blues Bana przyciągnęła wielu słuchaczy również do namiotu ustawionego przy przystanku końcowym, przy którym muzyka niemal nie cichła, a na słuchaczy i muzyków czekały gadżety związane z Blues Baną i Tramwajami Śląskimi.

W tym roku podczas Blues Bany, na najkrótszej linii tramwajowej w Europie pasażerowie oraz muzycy po raz kolejny dopisali, zgodnie podkreślając, że Blues Bana to znakomity pomysł. To zaś najlepsza rekomendacja dla organizatorów i Tramwajów Śląskich S.A. do tego, by za rok, blues znów wsiadł do tramwaju. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, V edycja Blues Bany odbędzie się w pierwszą sobotę września 2017 roku – warto już dziś wpisać tę imprezę w przyszłoroczny kalendarz.

Szerszą relację z IV edycji Blues Bany opublikujemy we wrześniowym numerze miesięcznika Silesia Tram News. Zapraszamy do lektury!

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies