Motorniczy roku 2016 – konkurs rozstrzygnięty!

25.11.2016

Po kilku miesiącach zmagań i rywalizacji poznaliśmy „Motorniczego roku 2016”. A konkretnie rzecz ujmując, motorniczą! Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Bernadetta Tułodziecka z Rejonu nr 1 w Będzinie. Miejsca na podium uzupełnili Grzegorz Miś z Bytomia i Przemysław Wacławek z Katowic.

Tegoroczna   edycja   konkursu   na   najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A. to już trzecia odsłona rywalizacji motorniczych o  miano  najlepszego.  W  pierwszej  zwyciężył Jan  Chmiel  z  Katowic  a  przed  rokiem  najlepsza okazała się Anna Popiołczak z Gliwic.

Trzecia edycja składała się ponownie z dwóch części. Pierwsza obejmowała kilkuetapową rywalizację z wiedzy i umiejętności niezbędnych do wykonywania pracy motorniczego. Ta część wyłoniła  finałową  grupę,  która  uczestniczyła w drugiej części konkursu – plebiscycie wśród pasażerów. W pierwszej części konkursu najwięcej punktów zdobyła  pani  Bernadetta.  Co  więcej, wypracowała znaczną przewagę nad konkurentami i to ona była faworytką przed częścią plebiscytową.

Jednak i w tej części konkursu pani Bernadetta okazała się bezkonkurencyjna. Zdobyła najwięcej głosów pasażerów, wyprzedzając drugiego w plebiscycie  pana  Grzegorza  o  11  głosów  i  trzecią w plebiscycie panią Bożenę o 30 głosów. Czwarte miejsce w głosowaniu pasażerów zajął pan Przemysław,  co  spowodowało,  że  na  finiszu  stracił drugie miejsce w klasyfikacji generalnej na rzecz pana  Grzegorza.  Wielkie  gratulacje  należą  się także pozostałym finalistom – Aleksandrze Krztoń z Gliwic, Bożenie Połeć z Będzina, Władysławowi Matyaszowi z Bytomia i Mirosławowi Sobczykowi z Katowic.

Wyniki konkursu na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich w 2016 roku ogłoszone zostały w piątek 25 listopada w trakcie uroczystości z okazji święta tramwajarzy „Katarzynki”.

Już dziś zapraszamy do lektury grudniowego numeru Silesia Tram News, w którym opublikujemy wywiad z Motorniczą roku 2016 Bernadettą Tułodziecką.

Wyniki konkursu „Motorniczy roku 2016”
1. Bernadetta Tułodziecka – R1 Będzin
2. Grzegorz Miś – R3 Bytom
3. Przemysław Wacławek – R2 Katowice

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies