Tramwajarskie święto w obiektywie

28.11.2016

25 listopada pracownicy Tramwajów Śląskich S.A. obchodzili swoje święto, związane ze wspomnieniem patronki tramwajarzy i kolejarzy, świętej Katarzyny Aleksandryjskiej. Tego dnia po raz pierwszy zaprezentowany został wagon Pt z częścią niskopodłogową oraz ogłoszono wyniki konkursu “Motorniczy roku 2016″. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z „Katarzynki 2016”.Tradycyjnie świętowanie zainaugurowała przed godziną 14:00 Orkiestra dęta Tramwajów Śląskich, która wystąpiła przed siedzibą Spółki w Chorzowie Batorym.

W tym samym czasie na terenie Zakładu Usługowo Remontowego, po raz pierwszy można było zobaczyć wagon serii Pt, który w ZUR przechodzi proces przebudowy i modernizacji. Popularny Helmut zyskał m.in. niskopodłogowy człon środkowy.


Obchody „Katarzynki” rozpoczęła modlitwa przy figurze świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, którą prowadził ks. Mirosław Czeglik – wikary parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym.

Zebrani na uroczystości oficjele, pracownicy Tramwajów Śląskich S.A. i goście przeszli w pochodzie do kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym. Paradę otwierała Orkiestra dęta Tramwajów Śląskich oraz poczty sztandarowe, a zamykał „katarzynkowy” tramwaj specjalny, który następnie kursował w Chorzowie, Katowicach, Świętochłowicach i Bytomiu. W jego wnętrzu członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego przybliżali pasażerom m.in. historię komunikacji tramwajowej.

Mszę świętą koncelebrował proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Chorzowie Batorym ksiądz Andrzej Cuber.

Na zakończenie świątecznego dnia, w Rejonie nr 1 w Będzinie, odbyła się uroczystość, w trakcie której wręczone zostały odznaczenia wojewódzkie i wewnątrzzakładowe, oraz ogłoszone zostały wyniki konkursu na najlepszego motorniczego Tramwajów Śląskich S.A. w 2016 roku.

Zdjęcia: Sebastian Leśniak, Andrzej Zowada.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies