Orkiestrowy tramwaj w Bytomiu

13.01.2017

Niedziela, 15.01.2017 r. to dzień 25 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tramwaje Śląskie tradycyjnie włączają się w to działo, uruchomiając tramwaj specjalny we współpracy z KZK GOP, KMTM oraz Hufcem ZHP Bytom. W tym roku Orkiestra zagra dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

- 25 lat grania Orkiestry to poważna część historii Polski. Przez ten okres pomogliśmy praktycznie każdemu szpitalowi w naszym kraju. To, że Orkiestra działa i to z tak dużą skutecznością, to oczywiście zasługa wszystkich darczyńców, to efekt każdego grosza wrzuconego do puszki. Nie boję się użyć stwierdzenia, że Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy to wspólne dobro wszystkich Polaków także  tych mieszkających za granicą, bo przecież wiele sztabów gra także na obczyźnie – mówi Jerzy Owsiak prezes zarządu Fundacji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie zbierać pieniądze dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.

Tramwaje Śląskie S.A. włączają się w organizację Wielkiego Finału w Bytomiu. Na tory wyjedzie specjalny orkiestrowy tramwaj, którym będzie można jeździć bez kasowania biletu, w zamian za datek na WOŚP. Linia będzie kursować na trzech trasach, za każdym razem docierając do pl. Sikorskiego: z zajezdni w Stroszku, od pętli przy Szkole Medycznej i od pętli w Zabrzu Biskupicach.

Co jeszcze będzie się działo w Bytomiu? Organizatorzy bytomskiego finału informują:

Już po raz 25 w Bytomiu rozkręci się Wielki Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Tym razem wszystkich spragnionych gorącej orkiestrowej atmosfery zapraszamy do Atrium Plejada Bytom. Startujemy o godzinie 11.00 z Bytomskiego Rynku na rowerach. To już tradycja, że razem ze Stowarzyszeniem Rowerowy Bytom pokręcimy razem kilometry dla WOŚP. W przejeździe udział może wziąć każdy! Im będzie nas więcej, tym lepiej. Pożądane są rowery, kolorowe, szalone przebrania i dobry humor.

O 14.00 spotykamy się w Atrium Plejada Bytom. Na wszystkich czekają konkursy, licytacje i koncerty. Z bytomską WOŚP zagra Bractwo Rycerskie Leo Corde, które dla dzieci i dorosłych ma zbrojne pokazy rycerski i iście Plebejskie konkurencje. Później na sportowo zabawimy się z Bytomskim Boksem i KS Polonia Bytom. Poza tym mnóstwo kolorowych atrakcji od harcerzy z bytomskiego hufca ZHP dla wszystkich dzieci i dorosłych. Nie zapomnieliśmy również o fanach dobrej muzyki.

Szczegóły można znaleźć na facebookowym profilu bytomskiego finału WOŚP.


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies