Piłkarze rywalizowali o Puchar Prezesa

22.03.2017

W sobotę 18 marca, w hali Ośrodka Sportowego Kolejarz w Katowicach odbył się I turniej halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn, a zwyciężyli faworyci – reprezentacja PKM Gliwice.


Zespół z Gliwic jest faworytem większości branżowych turniejów piłki nożnej. – Mają dobrą drużynę, duże umiejętności i są ze sobą bardzo zgrani, bo stałym składem grają już od dawna – mówił przed rozpoczęciem turnieju jego pomysłodawca i organizator Rafał Imiołek, pytany o faworyta zmagań. Z miejsca jednak dodał: – Ale nasza drużyna, reprezentacja Tramwajów Śląskich, będzie chciała sprawić niespodziankę i wygrać ten turniej.

Reprezentacja Tramwajów Śląskich S.A.

Do rywalizacji o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A. stanęło 6 drużyn. Poza PKM Gliwice i Tramwajami Śląskimi, swoje reprezentacje wystawiły: PKM Katowice, PKM Sosnowiec, KZK GOP oraz Tyskie Linie Trolejbusowe. Turniej rozgrywany był systemem każdy z każdym, a losy triumfu w imprezie rozstrzygnęły się dopiero w ostatniej serii gier, co świadczy o wyrównanym poziomie zespołów.

Dla zespołu Tramwajów Śląskich już pierwszy mecz był z gatunku tych „o wszystko”. Rywalem byli bowiem faworyzowani gliwiczanie, a zwycięstwo dawało dużą szansę wygrania całego turnieju. Mecz był bardzo emocjonujący – PKM Gliwice dwukrotnie wychodził na prowadzenie, ale za każdym razem tramwajarze doprowadzali do remisu, by w końcówce zdobyć trzeciego gola i wygrać 3:2.

W drugim meczu rywalem Tramwajów Śląskich był zespół KZK GOP, który szybko wyszedł na prowadzenie. Kolejne trzy trafienia zaliczyli jednak gospodarze, którzy w końcówce stracili jeszcze gola, ale ostatecznie wygrali 3:2.

Kryzys przyszedł w meczu numer trzy. Rywalem Tramwajów Śląskich był PKM Sosnowiec, który bez straty gola wygrał dwa pierwsze mecze. I choć tramwajarze strzelili w tym meczu dwa gole, to cały mecz wygrał PKM Sosnowiec 4:2.

W czwartej serii gier reprezentacja Tramwajów Śląskich musiała wygrać, by liczyć się w walce o triumf w imprezie. Rywal – Tyskie Linie Trolejbusowe – we wcześniejszych meczach uzbierał tylko punkt, ale gospodarzom wysoko zawiesił poprzeczkę. Spotkanie było bardzo zacięte, a zwycięstwo 3:2 Tramwajom Śląskim zapewnił gol zdobyty w ostatniej akcji meczu.

Przed ostatnią rundą szansę na wygranie turnieju miały trzy zespoły: PKM Gliwice, PKM Sosnowiec i Tramwaje Śląskie. Niestety gospodarze, mimo wielu okazji strzeleckich, tylko zremisowali z PKM Katowice 1:1, co odebrało szansę na końcowe zwycięstwo.

O triumfie miał zadecydować ostatni mecz turnieju, w którym starły się reprezentacje PKM-ów z Gliwic i Sosnowca. Mecz był bardzo wyrównany i niezwykle zaciekły, ale to gliwiczanie byli skuteczniejsi – wygrali 2:0 i mogli cieszyć się ze zdobycia Pucharu Prezesa Tramwajów Śląskich S.A.

Organizatorami turnieju byli: Tramwaje Śląskie S.A., TKKF Pantograf-69, Związek Zawodowy Tramwajarzy

Zwycięzcy turnieju – PKM Gliwice

Ostateczna kolejność drużyn w I turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich S.A.:

  1. PKM Gliwice
  2. Tramwaje Śląskie
  3. PKM Sosnowiec
  4. PKM Katowice
  5. TLT Tychy
  6. KZK GOP

Najlepszy strzelec: Adrian Zygmunt PKM Gliwice

Najlepszy zawodnik: Tomasz Ziętek Tramwaje Śląskie

Najlepszy bramkarz: Sebastian Chojnecki PKM Sosnowiec


 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies