Po raz trzeci pobiegną wzdłuż linii nr 15

25.08.2017

Tegoroczna, trzecia edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic” odbędzie się w sobotę 9 września. Start zlokalizowany będzie w sosnowieckim Parku Sieleckim, meta zaś stanie na katowickim placu Szewczyka. Zapisy trwają!

Zgodnie z przyjętą strategią, co roku zmienia się kierunek biegu. Tegoroczna edycja rozpocznie się w sosnowieckim Parku Sieleckim, jak było to podczas pierwszej edycji w 2015 roku. Ze względu jednak na remonty dróg w centrum Sosnowca, trasa poprowadzona zostanie przez Pogoń i tzw. Stary Sosnowiec, gdzie z ulicy Piłsudskiego skręcimy w Sobieskiego, aby biec już tradycyjnie wzdłuż linii tramwajowej nr 15. Meta tym razem na katowickim placu Szewczyka, skąd startowała 15tka w roku ubiegłym.

Na trasie zlokalizowane będą dwa wodopoje, a jeśli będzie gorąco, dodatkowo dwie kurtyny wodne. – Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu biegu w Biurze Zawodów usytuowanym na placu Szewczyka, skąd tradycyjnie już zawieziemy biegaczy tramwajami 15tkami na start do Sosnowca – mówi organizatorka biegu Magdalena Michniak. W pakiecie startowym znajdzie się koszulka techniczna, coś do jedzenia, do picia, kupony zniżkowe i oczywiście wszystko, co związane z samym biegiem, czyli numer startowy i chip do elektronicznego pomiaru czasu.

Organizatorzy zapewniają również m.in. wyłączenie z ruchu i zabezpieczenie 15 km trasy po drogach głównych, opiekę medyczną oraz medale dla wszystkich, którzy ukończą zmagania w regulaminowym czasie 135 minut. – Tradycyjnie limit czasu jest znaczny, by zachęcić do startu w biegu również tych biegaczy, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę biegową – wyjaśnia Magdalena Michniak.

Na najlepszych oczywiście będą czekać nagrody. Zawodnicy będą klasyfikowani w 4 kategoriach wiekowych wśród pań i 5 kategoriach wśród panów. – Dla zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w kategoriach wiekowych przygotujemy puchary i nagrody rzeczowe od naszych partnerów. Będą też atrakcyjne nagrody do rozlosowania wśród wszystkich uczestników – zaznacza organizatorka biegu. Bieg „15tka z Sosnowca do Katowic” organizowany jest jako wydarzenie towarzyszące Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Jednym z celów jego organizacji jest propagowanie komunikacji publicznej, zwłaszcza tramwajowej, jako najskuteczniejszej i najbardziej ekologicznej formy przemieszczania się w mieście.

Regulamin i zgłoszenia do biegu znaleźć można na stronie www.biegpietnastka.pl oraz na profilu biegu na facebook’u. Opłata startowa do 4 września wynosi 45 zł. Po tym terminie wzrośnie do 60 zł i będzie można jej dokonać już tylko w Biurze Zawodów.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies