Reprezentacja Tramwajów Śląskich przebiegła “15tkę z Sosnowca do Katowic”

11.09.2017

16 osób liczyła reprezentacja spółki Tramwaje Śląskie S.A. w biegu ulicznym “15tka z Sosnowca do Katowic”. W słoneczną sobotę 9 września 2017 r. wszyscy nasi pracownicy szczęśliwie dobiegli do mety, obok 332 innych biegaczy. Najszybszy spośród pracowników Tramwajów Śląskich okazał się Adrian Gałęziok, a wśród pań Magdalena Stachnik.

Tegoroczna „15tka” znów była rekordowa. Do biegu zgłosiło się 387 osób – najwięcej spośród dotychczasowych trzech edycji imprezy. Najliczniejsza z dotychczasowych była także reprezentacja spółki Tramwaje Śląskie. – Do biegu przystąpiło 16 naszych pracowników, w tym 3 panie – mówi rzecznik Tramwajów Śląskich S.A. Andrzej Zowada i dodaje: – Naszych reprezentantów łatwo było zauważyć, gdyż ich koszulki różniły się kolorem grafiki od koszulek pozostałych uczestników. Cieszymy się, że pracownicy Spółki są aktywni, i że z roku na rok ta nasza reprezentacja rośnie.

Trasa biegu wiodła z sosnowieckiego Parku Sieleckiego, w dużej części wzdłuż torowiska tramwajowego linii nr 15, kursującej między Katowicami a Sosnowcem, do mety usytuowanej przy Galerii Katowickiej. Honorowymi starterami byli wiceprezydent Sosnowca Krzysztof Haładus i prezes zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Bolesław Knapik. Najszybciej trasę o długości 15 km przebiegł Mateusz Semper z MKS MOS Płomień Sosnowiec w czasie 55:36.

W rywalizacji kobiet zwyciężyła reprezentująca JKLA Jawor Patrycja Włodarczyk, uzyskując czas 59:10.  H – Szykuję się do mojego debiutanckiego półmaratonu i pomyślałem, że przydałby się po drodze jakiś nieco krótszy bieg uliczny. Jako, że jestem rodowitym sosnowiczaninem to się bardzo ucieszyłem, że jest tutaj taki bieg i postanowiłem wystartować – mówił na mecie Mateusz Semper, a Patrycja Włodarczyk dodała: – Cieszę się, że dziś zwyciężyłam. Biegłam cały czas w kontrolowanym tempie i już po 5 kilometrach miałam bezpieczną przewagę nad rywalkami. W tym biegu wystartowałam pierwszy raz, od razu zwyciężyłam i mam nadzieję, że wrócę tu za rok.

Klasyfikacja generalna:

 1. Mateusz Semper
 2. Piotr Nagło
 3. Jakub Bednarz

Klasyfikacja ogólna kobiet:

 1. Patrycja Włodarczk
 2. Barbara Żakowiecka
 3. Sandra Mikołajczyk

Klasyfikacja Tramwajów Śląskich:

 1. Adrian Gałęziok
 2. Ireneusz Wątroba
 3. Piotr Gil
 4. Tomasz Ziętek
 5. Grzegorz Masłowski
 6. Tomasz Moroń
 7. Andrzej Lorencki
 8. Łukasz Brunow
 9. Grzegorz Urbańczyk
 10. Jan Artymowicz
 11. Adam Lipok
 12. Rafał Imiołek
 13. Paweł Pankowski
 1. Magdalena Stachnik
 2. Justyna Fijołek
 3. Mariola Imiołek

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies