Obchody święta tramwajarzy już w piątek

22.11.2017

Wielkimi krokami zbliża się Katarzynka – doroczne święto tramwajarzy i kolejarzy! W tym roku, ze względu na to, iż wspomnienie św. Katarzyny wypada w sobotę, wyjątkowo obchody tramwajarskiego święta odbędą się dzień wcześniej – w piątek 24. listopada.

Wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej – patronki m.in. firm tramwajowych – przypada co roku w dniu 25. listopada. – W tym roku, do wspólnego świętowania zapraszamy jednak dzień wcześniej, gdyż święto wypada w sobotę. Zapraszamy pasażerów, miłośników, obecnych i byłych pracowników spółki i mieszkańców naszej metropolii do wspólnego świętowania – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Uroczystości katarzynkowe rozpoczną się tradycyjnie w siedzibie Tramwajów Śląskich w Chorzowie Batorym przy ul. Inwalidzkiej 5.

Scenariusz uroczystości:

  • 14:00   przed budynkiem głównym zagra Orkiestra Tramwajów Śląskich
  • 14:15   modlitwa przed figurą św. Katarzyny na terenie Zakładu Usługowo Remontowego, po której wyruszy uroczysty przemarsz ulicami Chorzowa Batorego do kościoła parafialnego p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa
  • 14:30   msza święta w intencji obecnych i byłych pracowników spółki Tramwaje Śląskie S.A.

O 14:15 z terenu ZUR (za przemarszem) w trasę wyruszy tramwaj specjalny, który przejedzie z Chorzowa do Katowic, Sosnowca, Bytomia i Świętochłowic (szczegółowy rozkład jazdy poniżej). Będzie on woził pasażerów, a gospodarzami tego katarzynkowego tramwaju będą członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie Batorym. – Miłośnicy zapewniają, iż będą opowiadać o tradycji katarzynkowego świętowania, o naszej patronce św. Katarzynie i o pracy w Tramwajach Śląskich – mówi Andrzej Zowada. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego świętowania!

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU KATARZYNKOWEGO

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies