Mikołaj w tramwaju odwiedził Bytom i Zabrze

8.12.2017

Kto miał szczęście spotkać Mikołaja w tramwaju? Taką okazję mieli pasażerowie tramwajów w Zabrzu i Bytomiu. Jak co roku 6 grudnia Mikołaj część swojego cennego czasu poświęcił na podróż właśnie tramwajem.

W tym roku tramwajowy Mikołaj skupił się na Zabrzu i Bytomiu. W centrum Zabrza, przez kilka godzin, ulubiony święty wszystkich dzieci podróżował tramwajami przesiadając się co chwilę z jednej linii na drugą, by dotrzeć do jak największego grona pasażerów. Wcześniej jednak pojawił się w zajezdni Rejonu nr 4 w Gliwicach, skąd wyruszył w swoją podróż. – 6 grudnia to szczególny dzień, cieszymy się, że z pomocą Mikołaja, mogliśmy naszym pasażerom sprawić nieco słodkiej przyjemności – mówił rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

W niewyjaśniony sposób, w tym samym czasie, Mikołaj pojawił się w Bytomiu, gdzie wcielił się w rolę motorniczego, w kursującym na linii nr 38 wagonie typu N. Na ulicy Piekarskiej każdego roku 6 grudnia pojawia się Cukierkowy Tramwaj, a w nim Mikołaj częstujący pasażerów słodkościami. Mikołaj radził sobie z prowadzeniem tramwaju doskonale, co z pewną dozą niezadowolenia przyjęły pasące się nieopodal renifery… Znacznie bardziej zadowoleni byli pasażerowie tramwaju, którym na przystankach Mikołaj rozdawał słodycze.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies