Więcej tramwajów na 26 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

10.01.2018

W najbliższą niedzielę, 14.01.2018 r. już po raz 26 zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. W tym roku Tramwaje Śląskie uruchomią tramwaj specjalny kursujący między Bytomiem a Chorzowem oraz linię nr 0, która połączy Chorzów z Katowicami!

W najbliższym finale skupimy się na pozyskaniu wsparcia dla podstawowych oddziałów neonatologicznych – powiedział Prezes Zarządu WOŚP Jerzy Owsiak informując, że tegoroczny finał upłynie pod hasłem „dla wyrównania szans w leczeniu noworodków”. Neonatologia była celem finałów WOŚP już siedmiokrotnie. Dzięki Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy na wszystkie oddziały noworodkowe w Polsce trafiły 3.844 urządzenia medyczne za łączną kwotę blisko 122 mln zł. Rodzice najmniejszych pacjentów mogą dziś, w razie potrzeby, liczyć na gotowość do pracy 1160 inkubatorów, 367 stanowisk do resuscytacji noworodków czy 344 kardiomonitorów.

Jak co roku swoją cegiełkę do tego wielkiego dzieła dokładają Tramwaje Śląskie. – Za każdym razem staramy się uruchamiać tramwaj specjalny, który w dniu finału WOŚP krąży po torach wybranych miast. W tramwaju kwestować będą wolontariusze z Hufca ZHP Bytom, a wagonem opiekować się będą członkowie Klubu Miłośników Transportu Miejskiego w Chorzowie – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada. W tym roku tramwaj specjalny oznaczony zostanie jako S26, a przejazdy realizowane będą zabytkowym wagonem typu N. – Nasza eNka zawsze przyciąga pasażerów, co przekłada się na dobre efekty zbiórki. Mamy nadzieję, że tak będzie również w tym roku, tym bardziej, że wagon będzie kursować do Stadionu Śląskiego, gdzie odbędą się koncerty – podkreśla Andrzej Zowada.

SZCZEGÓŁOWY ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU S26

W związku z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz obchodami 150-lecia Chorzowa, które odbędą się na Stadionie Śląskim, KZK GOP i Tramwaje Śląskie uruchomią specjalną, bezpłatną linię tramwajową oznaczoną numerem 0. Linia ta będzie kursować w godzinach 12:30 – 22:00 w relacji: Katowice plac Wolności – Chorzów Stadion Śląski – Chorzów Rynek – Chorzów Metalowców. Wszystkie kursy będą obsługiwane niskopodłogowymi wagonami.

ROZKŁAD JAZDY TRAMWAJU LINII NR 0

Ponadto dla linii tramwajowej nr 11 zostaną uruchomione dodatkowe kursy, a linia tramwajowa nr 19 będzie kursować według sobotniego rozkładu jazdy. Dla obu linii zostanie zwiększony typ taboru na większy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies