PKM Gliwice znów najlepszy na boisku

17.04.2018

Podobnie jak przed rokiem reprezentacja piłkarska PKM Gliwice okazała się bezkonkurencyjna w turnieju o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich. Dwie drużyny gospodarzy okazały się bardzo gościnne oddając rywalom całe podium.

Druga edycja turnieju odbyła się w sobotę 14.04.2018 r. a – podobnie jak przed rokiem – miejscem rywalizacji była hala Ośrodka Sportowego Kolejarz w Katowicach. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 6 drużyn: reprezentacje PKM-ów z Gliwic, Katowic i Sosnowca, zespół Tyskich Linii Trolejbusowych a także reprezentacja Tramwajów Śląskich oraz gliwickiego Rejonu Spółki.

Nie ma co ukrywać, że faworytem naszego turnieju jest PKM Gliwice, który już przed rokiem pokazał moc, zwyciężając w pierwszej edycji. Chcemy tu jednak sprawić niespodziankę i pokrzyżować im szyki – mówił przed rozpoczęciem turnieju jego organizator Rafał Imiołek. Szybko jednak okazało się, że gliwiczanie są w wysokiej formie i niezwykle trudno będzie ich zatrzymać. Na „dzień dobry” PKM Gliwice ograł reprezentację gliwickiej zajezdni Tramwajów Śląskich 8:1. Pierwszy mecz nie udał się również reprezentacji Tramwajów Śląskich, która przegrała z tyskimi trolejbusami 1:4. W meczu dwóch PKM-ów katowicki pokonał sosnowicki 2:1.

W drugiej serii gier znów wysokie zwycięstwo odnieśli zawodnicy PKM Gliwice, którzy wygrali z TLT Tychy 5:1. Zwycięstwo odnieśli tramwajarze, którzy po zaciętym boju zwyciężyli 3:2 z katowickimi PKM-em. Drugiej porażki doznała drużyna Tramwajów Śląskich z Gliwic, która uległa 2:5 zespołowi z Sosnowca. – Po dwóch meczach widać było, że odebrać trofeum gliwickiemu PKM-owi będzie bardzo trudno. Reszta stawki walczyła głównie o podium – relacjonuje Rafał Imiołek.

Faktycznie PKM Gliwice nie dał sobie odebrać ani jednego triumfu zwyciężając we wszystkich trzech pozostałych meczach. W trzeciej kolejce doszło do starcia dwóch tramwajowych drużyn. Podstawowa reprezentacja Spółki ograła swoich kolegów z zajezdni gliwickiej aż 9:1, by w następnych meczach zaliczyć remis i porażkę z liderem z Gliwic. – Sytuacja przed ostatnim meczem turnieju, w którym PKM Sosnowiec rywalizował z tyskimi trolejbusami dawała jeszcze naszej drużynie szanse na zajecie 3 miejsca. Warunkiem jednak był triumf tyszan – mówi Rafał Imiołek. Było niezwykle blisko. 8 sekund przed końcem meczu sosnowiczanie zdobyli jednak gola na 2:2, pozbawiając drużynę Tramwajów Śląskich miejsca na „pudle”.

Ostatecznie obrońcy tytułu sprzed roku – PKM Gliwice – okazali się triumfatorami II Turnieju o Puchar Prezesa Tramwajów Śląskich, kończąc go z kompletem zwycięstw. Drugie miejsce zajął PKM Sosnowiec, a trzecie (dzięki zwycięstwu w meczu bezpośrednim) TLT Tychy.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies