Budowa CP Zawodzie – zmiany w organizacji ruchu

5.07.2018

Na budowie centrum przesiadkowego Zawodzie roboty wkraczają w kolejny etap. Rozpoczyna się umacnianie podłoża oraz prace w zakresie budowy kanalizacji i nowych dróg. Zakres robót wymaga m.in. zawieszenia obsługi przystanków tramwajowych Zawodzie pętla oraz przeniesienia przystanków autobusowych.

Jak informuje Urząd Miasta Katowice, w nocy z piątku na sobotę (6/7 czerwca) wprowadzone zostanie zawężenie ulic 1 Maja i Krakowskiej na wysokości budowanego centrum przesiadkowego Zawodzie. Ruch na tych ulicach poprowadzony będzie jednym pasem w każdym kierunku jazdy a zmianie ulegnie lokalizacja przystanków autobusowych. – Przystanki te zostaną przeniesione w rejon zajezdni i będą w tym miejscu ulokowane do zakończenia inwestycji – mówi rzecznik katowickiego Magistratu Ewa Lipka.

Zawężenie ulic oraz nowa lokalizacja przystanków to zmiany, które będą obowiązywać do zakończenia inwestycji. W związku ze zmianami w organizacji ruchu konieczne będą także zmiany w rozkładach jazdy, które przygotowuje KZK GOP. Znacznie mniejsze zmiany dotyczą komunikacji tramwajowej. – W naszym przypadku jedyna nowość to likwidacja przystanku Zawodzie pętla. Rozkłady jazdy tramwajów i obsługa pozostałych przystanków pozostaną bez zmian – mówi rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Inwestycję w Zawodziu realizuje firma ZUE SA, która podpisała jako lider konsorcjum, wspólnie ze spółką Unibep umowę o wartości 66,4 mln zł brutto. Pierwsi pasażerowie mają skorzystać z centrum przesiadkowego w IV kwartale 2019 r. Inwestycja obejmuje budowę: budynku dworca o powierzchni 365 m2 (m.in. zaplecze socjalne dla kierowców i motorniczych, kiosk, punkt sprzedaży biletów i toalety), dwóch parkingów naziemnych dla 275 samochodów, wiaty dla 36 rowerów, wiaty peronowej, miejsc postojowych dla autobusów oraz punkty Kiss&Ride.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies