Aleksandra Krztoń „Motorniczym roku 2018”!

5.11.2018

Parafrazując znane przysłowie, Aleksandra Krztoń – motornicza z Rejonu nr 4 w Gliwicach – może powiedzieć: „Do dwóch razy sztuka”! Bowiem już przy swoim drugim starcie w konkursie na “Najlepszego Motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A.” okazała się najlepsza.


Tegoroczna edycja konkursu na „Najlepszego Motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A.” zasadniczo różniła się od wcześniejszych. Dotychczas motorniczowie zmagali się z zadaniami konkursowymi rywalizując między sobą w skali całej Spółki. W ten sposób wyłaniała się grupa finałowa, spośród której to pasażerowie, w głosowaniu internetowym, wybierali tego najlepszego. – Przeanalizowaliśmy cztery wcześniejsze edycje konkursu i doszliśmy do wniosku, że pora wprowadzić zmiany. Podstawową był podział rywalizacji konkursowej na rejony i rezygnacja z głosowania pasażerów – wyjaśnia rzecznik spółki Tramwaje Śląskie S.A. Andrzej Zowada.

Konkurs pozostał wieloetapowy z pierwszą weryfikacją chętnych do wzięcia w nim udziału już na starcie. Do rywalizacji zakwalifikowani zostali bowiem tylko motorniczowie o minimum trzyletnim stażu pracy, którzy w ostatnim roku mogli poszczycić się m.in. bezwypadkową i bezkolizyjną jazdą, brakiem kar porządkowych i skarg oraz zasadnych raportów z KZK GOP i Służby Nadzoru Ruchu. W pierwszym etapie uczestnicy rywalizowali w swoich rejonach – podobnie jak w latach wcześniejszych pisali test wiedzy teoretycznej, byli oceniani w trakcie służby oraz rywalizowali w zakresie umiejętności praktycznych i udzielania pierwszej pomocy. W efekcie tych zmagań, wyłonieni zostali najlepsi motorniczowie wszystkich czterej rejonów.

Zgodnie z regulaminem, obok czworga triumfatorów zmagań rejonowych awans uzyskali dwaj uczestnicy z najwyższą ilością punktów. Tym samym w finale udział wzięli jeszcze dwaj motorniczowie z Rejonu nr 4 w Gliwicach – Przemysław Piotrowski i Mariusz Beśka.

Etap finałowy odbył się w sobotę 22 września w trakcie Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu. Znów składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. – Zwiedzając zajezdnię „Stroszek” można było na żywo obserwować finałowe zmagania w zakresu umiejętności praktycznych. Dzięki temu pasażerowie mogli na własne oczy przekonać się o wysokich umiejętnościach naszych motorniczych – podkreśla Andrzej Zowada.

Do końcowej klasyfikacji wliczały się wszystkie punkty zdobyte w obu etapach konkursu. Tym samym największe szanse na końcowy triumf miała Aleksandra Krztoń, prowadząca już po pierwszym etapie. Motornicza z gliwickiej zajezdni swoją klasę potwierdziła w finałowej rozgrywce, w której również zdobyła najwięcej punktów i ostatecznie triumfowała uzyskując tytuł „Najlepszego Motorniczego spółki Tramwaje Śląskie S.A.” w 2018 r. Finaliści i triumfatorzy odebrali nagrody i wyróżnienia z rąk Przewodniczącego Rady Nadzorczej oraz Prezesa Zarządu spółki Tramwaje Śląskie S.A. Piotra Uszoka i Bolesława Knapika, podczas Dnia Otwartego Zajezdni Tramwajowej w Bytomiu.

„Najlepszy Motorniczy spółki Tramwaje Śląskie S.A.” w 2018 r. Aleksandra Krztoń

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies