Mikołajkowe niespodzianki w tramwajch – fotorelacja

7.12.2011

Tradycyjnie jak co roku 6 grudnia na najkrótszej linii tramwajowej w Polsce (linia 38 w Bytomiu) kursował “cukierkowy tramwaj”, w którym Mikołaj częstował podróżnych słodyczami.


Z zajezdni w Bytomiu Stroszku, trasą poprzez pl. Sikorskiego i Chorzów Rynek aż do Katowic na Pl. Miarki i z powrotem, kursował wagon specjalny prowadzony przez św. Mikołaja, w którym elf rozdawał słodycze.

Mikołajkowa akcja nie ominęła też innych miast – z zajezdni w Gliwicach na trasę linii nr 1 wyjechał wagon E 1 z Mikołajem i Śnieżynką.

Również 6 grudnia w środkach komunikacji miejskiej grasowała „Zgraja Niebieskiego Mikołaja”, która przeprowadzała wśród pasażerów konkursy z nagrodami. Spotkać ją można było m.in. w wagonie specjalnym typu 105 N, kursującym na trasie pomiędzy Będzinem, Czeladzią, Dąbrową Górniczą, Sosnowcem i Mysłowicami, a także w wagonie specjalnym obsługiwanym taborem zabytkowym typu N, kursującym z Chorzowa Batorego przez Chorzowski Rynek do Bytomia Łagiewnik a stamtąd do Katowic i na powrót do Chorzowa Batorego. Wagony specjalne oznaczone były podobiznami św. Mikołaja.

Imprezy przygotowane zostały przez Tramwaje Śląskie S. A. i KZK GOP przy współpracy KMTM w Chorzowie.

Mamy nadzieję, że w ten sposób udało nam się umilić i urozmaicić podróż wszystkim tym, którzy w dniu Mikołajkowego Święta mieli okazję podróżować specjalnie przygotowanymi na tę okazję tramwajami.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies