Godzinna akcja protestacyjno-strajkowa w Tramwajach Śląskich

22.03.2013

Działające w Tramwajach Śląskich S.A. związki zawodowe podtrzymały decyzję o przystąpieniu do organizowanego w dniu 26.03.2013 r. przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy, strajku solidarnościowego w województwie Śląskim. Akcja przeprowadzona zostanie we wczesnych godzinach porannych.

We wtorek 26.03.2013 r. między godziną 3:15 a 4:15 na trasy nie wyjedzie w sumie 49 pociągów z wszystkich zajezdni należących do Tramwajów Śląskich S.A., a tym samym nie zrealizowanych zostanie 79 kursów. Punktualnie o godzinie 4:15 najostrzejsza forma protestu zakończy się. Od tego momentu pracownicy Spółki dołożą wszelkich starań, by w możliwie najkrótszym czasie wpisać się w obowiązujące rozkłady jazdy. Szacujemy, iż ruch tramwajowy w całej Aglomeracji Śląsko-Zagłębiowskiej wróci do normy do godziny 5:45, ale dla większości linii powinno to nastąpić znacznie wcześniej. Przez pozostałą część dnia akcja protestacyjna ograniczy się do oflagowania taboru oraz zakładów należących do Tramwajów Śląskich S.A.

Jeśli w organizacji akcji protestacyjno-strajkowej w Tramwajach Śląskich zajdą zmiany, poinformujemy o tym na naszej stronie internetowej.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies