Linia 15 wraca do Zagórza

11.12.2013

Zakończyły się główne prace przy modernizacji torowiska tramwajowego w ul. 3 Maja w Sosnowcu od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do pętli w Zagórzu. Wprawdzie wykonawca będzie jeszcze prowadzić prace wykończeniowe, ale od niedzieli 15 grudnia 2013 roku tramwaje linii nr 15 wrócą na swoją stałą trasę do Zagórza.

Kończące się prace to pierwszy etap zadania realizowanego w ramach Projektu pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą”. Prace objęły długi odcinek od skrzyżowania z ul. Żeromskiego do pętli w Zagórzu, z wyłączeniem samej pętli. Od najbliższej niedzieli pasażerowie będą mogli osobiście sprawdzić efekt modernizacji. Nowe perony przystankowe ułatwią wsiadanie i wysiadanie z tramwaju zaś torowisko zbudowane z wykorzystaniem nowoczesnych technologii sprawi, że znacznie wzrośnie komfort podróży, a zminimalizowane zostaną drgania i hałas.

Zmiany w trasach linii 15 i 27

Od niedzieli 15 grudnia tramwaje po nowych torach znów powiozą pasażerów do Zagórza. Co istotne, powrót linii nr 15 do Zagórza wpłynie także na zmianę trasy linii nr 27. Od 15 grudnia linia nr 27 zostanie wydłużona do zajezdni w Będzinie. Tym samym przywrócona zostanie jej trasa sprzed kilku lat. Jednocześnie zmieni się rozkład jazdy linii nr 24, a zlikwidowane zostaną linie czasowe – tramwajowa nr 35 i autobusowa nr T-15.

Drugi etap wiosną

Zakończenie pierwszego etapu nie oznacza końca prac. W drugim etapie, na modernizację czeka jeszcze krótki odcinek od ul. Żeromskiego do Centralnego Węzła Komunikacyjnego. Wykonawca zabudował już rozjazd technologiczny, by ruch mógł odbywać się jednotorowo. Oznacza to, że prace będą prowadzone przy zachowaniu ruchu tramwajowego, by pasażerowie nie odczuli uciążliwości związanych z remontem. Pierwsze prace rozbiórkowe na tym odcinku już trwają, a zasadnicze roboty przy wylewaniu betonu przeprowadzone zostaną wiosną.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies