Dzień Otwarty Zajezdni Tramwajowej w Gliwicach

24.09.2012

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych komunikacją tramwajową do wzięcia udziału w Dniu Otwartym Zajezdni Tramwajowej w Gliwicach, organizowanym z okazji 40 lecia istnienia nowej zajezdni w tym mieście. Impreza odbędzie się 29 września w godz.  12:00-18:00, a zapoczątkuje ją parada tramwajów, która wyruszy o 11:45 z Placu Wolności w Zabrzu do Zajezdni w Gliwicach.

Wszyscy odwiedzający będą mieli możliwość zwiedzenia zaplecza technicznego, zapoznania się z taborem liniowym i technicznym, wziąć udział w crash teście  – zderzeniu tramwaju z samochodem osobowym (oczywiście w roli obserwatora), a także zobaczyć akcję wkolejania wagonu.  Zainteresowani będą mogli poprowadzić tramwaj pod okiem instruktora.  Ponadto na zwiedzających czekać będzie jeszcze wiele innych atrakcji m.in. Teatr Iluzji, koncert Tarnogórskiego Big Bandu oraz  występ Kabaretu „RAK”. Dla dzieci przewidziano: malowanie twarzy, zjeżdżalnię dmuchaną, trampolinę oraz gry i zabawy.

Szczegółowy program znajduje się na plakacie.

Tradycyjnie jak co roku uruchomione zostaną specjalne linie, którymi będzie można dojechać do zajezdni. Rozkłady jazdy zamieszczone zostaną na naszej stronie internetowej tuż przed „Dniem Otwartym”.

Rozkłady jazdy wagonów specjalnych

Patronat honorowy nad imprezą objęły: Prezydent Miasta Zabrze – Pani Małgorzata Mańka-Szulik i Prezydent Miasta Rudy Śląskiej – Pani Grażyna Dziedzic.

Serdecznie zapraszamy!

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies