Niebieski tramwaj w Dniu Świadomości Autyzmu

1.04.2014

W środę 2 kwietnia Chorzów stanie się niebieski. Tym razem jednak nie za sprawą Klubu Sportowego Ruch, choć piłkarze z ul. Cichej tego dnia będą aktywni. Niebieski to kolor autyzmu, a właśnie w środę przypada Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Wśród wielu wydarzeń niewątpliwą ciekawostką będzie kursujący w Chorzowie niebieski tramwaj.

W tramwaju jeżdżącym od godz. 11:00 do 14:00 między Ratuszem a zajezdnią w Chorzowie Batorym podróżować będą podopieczni Fundacji Spectrum Liberi, ich opiekunowie, wolontariusze oraz piłkarze chorzowskiego Ruchu. Wagon będzie zatrzymywać się na przystankach, gdzie w wesoły i dostępny dla wszystkich sposób specjaliści przybliżą tematykę całościowych zaburzeń rozwojowych w tym autyzmu i zespołu Aspergera. Pasażerowie tego wyjątkowego tramwaju zachęcać też będą do przyjścia na Rynek. Tu – w ramach “Przystanku autyzm” – na scenie pod estakadą wystąpią dzieci i artyści chorzowscy, będą mini recitale, zabawy i konkursy dla najmłodszych pod hasłem „Na niebiesko dla autyzmu”. Przy Rynku zaparkuje także niebieski tramwaj.

Dzień pełen wrażeń także zakończy się na niebiesko. Gmach Urzędu Miasta oraz ul. Jagiellońska rozbłysną niebieskimi światełkami, a miasto zostanie przyozdobione tysiącami niebieskich baloników.

Szczegółowe informacje o wydarzeniach organizowanych z okazji Dnia Świadomości Autyzmu znajdują się na plakacie. Zachęcamy również do przeczytania wywiadu z Małgorzatą Kolisko-Nagły, prezesem Fundacji Spectrum Liberi, na stronie 8 marcowego numeru Silesia Tram News.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies