Medal dla każdego – wystarczy pobiec wzdłuż linii tramwajowej

22.08.2019

Wiemy już jak będą wyglądać medale, które zawisną na szyjach wszystkich biegaczy, którzy przebiegną 15-kilometrowy dystans biegu “15tka z Sosnowca do Katowic”. Do startu biegu zostało 16 dni. Wciąż jeszcze można się zapisać, choć lista startowa liczy już 480 nazwisk! Czy padnie rekord frekwencji?

Tegoroczna, piąta edycja biegu „15tka z Sosnowca do Katowic” odbędzie się w sobotę 7 września. Start zlokalizowany będzie w sosnowieckim Parku Sieleckim, jak było to podczas pierwszej i trzeciej edycji. Meta podobnie jak w 2017 roku stanie na placu przed katowickim dworcem kolejowym, skąd startowała „15tka” w roku ubiegłym. Organizatorzy właśnie zaprezentowali tegoroczne medale, które będą wyglądać tak:

Do tej pory na listę startową wpisało się 480 biegaczy, zostało zatem już tylko 120 miejsc. Wszystko wskazuje na to, że piąta edycja biegu, którego trasa prowadzi wzdłuż linii tramwajowej nr 15, będzie rekordowa pod względem uczestników. Przed rokiem na starcie stanęło bowiem “tylko” 387 biegaczy.

Chętni mogą się zapisywać drogą elektroniczną, ZA POŚREDNICTWEM PORTALU DOSTARTU.PL.

UWAGA! Termin zapisów mija 31.08.2019r. o godz. 23:59.

Pakiety startowe będzie można odbierać w dniu biegu w Biurze Zawodów usytuowanym w rejonie mety, skąd – tradycyjnie już – biegaczy na start do Sosnowca zawiozą tramwaje linii nr 15.