Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia jako RSS

Pierwszy wagon z Pesy dotarł do Katowic

W piątek późnym wieczorem wyjechał z Bydgoszczy, a w niedzielę nad ranem dotarł do zajezdni tramwajowej w Katowicach – pierwszy nowy wagon 2017N wyprodukowany przez firmę Pesa Bydgoszcz S.A. na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie S.A. Teraz pora na testy homologacyjne.

Więcej…

Nowy Moderus zadebiutował na linii nr 38

Przez wielu stałych pasażerów linii nr 38 w Bytomiu był to bardzo wyczekiwany moment. W czwartek 9.07.2020 r. do obsługi tej linii wprowadzony został nowy niskopodłogowy tramwaj. Dla  Moderusa MF 11 AC BD był to absolutny liniowy debiut.


Więcej…

Linia nr 22 wraca na stałą trasę

Od 11 miesięcy pętla tramwajowa w Czeladzi zmienia się w centrum przesiadkowe. Prace w tym miejscu zmierzają ku końcowi. To samo powiedzieć można o inwestycji w Dąbrowie Górniczej przy ul. Kasprzaka, dzięki czemu od 6 lipca w obu miejscach przywrócony zostanie ruch tramwajów.

Więcej…

Czerwcowy numer “Silesia Tram News”

Silesia Tram News czerwiec 2020Klikając obrazek obok można pobrać najnowszy oraz nieco starsze numery naszego tramwajowego miesięcznika. W aktualnym numerze znaleźć można m.in.: sprawozdanie z naszych inwestycji,  bliższe spotkanie z nowym tramwajem, informacje o postępie budowy centrów przesiadkowych a także propozycję wycieczki do Świerklańca i kolorowanki dla najmłodszych. Zapraszamy do lektury!

» Archiwum aktualności i wydarzeń

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies