Aktualności i wydarzenia Aktualności i wydarzenia jako RSS

Duże zmiany w organizacji ruchu tramwajów

Dwa etapy tegorocznego wyścigu Tour de Polgne odbędą się w miastach Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Pierwszy z nich rozpocznie się w Chorzowie i zakończy rundami w Katowicach, a na trasie kolarzy znajdą się jeszcze m.in.: Piekary Śląskie, Dąbrowa Górnicza, Ogrodzieniec, Sosnowiec oraz Siemianowice Śląskie. Drugi etap obejmie trasę od Opola do Zabrza. Największe utrudnienia czekają na pasażerów w środę 5 sierpnia.

Więcej…

Lipcowy numer Silesia Tram News

Silesia Tram News lipiec 2020Zachęcamy do lektury lipcowego numeru naszego tramwajowego miesięcznika. Wystarczy kliknąć obrazek obok, aby pobrać najnowszy oraz wcześniejsze numery Silesia Tram News. W aktualnym wydaniu przeczytać można m.in.: o nowych tramwajach,  o postępie w realizacji zadań inwestycyjnych i o setnej rocznicy II Powstania Śląskiego. Ponadto Przewodnik zaprasza do wycieczki po Strzelcach Opolskich a Motorniczy przypomina o kilku niezwykle ważnych sprawach. Zapraszamy do lektury!

Inwestycyjna ofensywa w Chorzowie – kolejna umowa podpisana

Do trwających już od kilku miesięcy prac związanych z gruntowaną przebudową chorzowskich ulic 3 Maja i Hajduckiej już niebawem dołączą kolejne roboty, które odmienią ulicę Powstańców. W środę 29.07.2020 r. w gmachu Urzędu Miasta w Chorzowie podpisano umowy z generalnym wykonawcą prac modernizacyjnych. Prace rozpoczną się w sierpniu.

Więcej…

Pierwszy wagon z Pesy dotarł do Katowic

W piątek późnym wieczorem wyjechał z Bydgoszczy, a w niedzielę nad ranem dotarł do zajezdni tramwajowej w Katowicach – pierwszy nowy wagon 2017N wyprodukowany przez firmę Pesa Bydgoszcz S.A. na zlecenie spółki Tramwaje Śląskie S.A. Teraz pora na testy homologacyjne.

Więcej…

» Archiwum aktualności i wydarzeń

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies