Symbol na siedzenia tramwajowe wybrany!

25.10.2012

Wiemy już jak będą wyglądać fotele w zmodernizowanych tramwajach typu 105 N. W internetowym głosowaniu zdecydowanie najwięcej głosów uzyskał prezentowany obok znak graficzny. Kopalniany szyb jest symbolem tradycji naszego regionu, skrzydła nawiązują zaś do logotypu Tramwajów Śląskich, a wywodzą się z tradycji tramwajowej i kolejowej w naszym kraju.

Na początku października przedstawiliśmy 5 propozycji znaku graficznego i zaprosiliśmy naszych pasażerów do wyrażenia własnego zdania na temat tego, który z nich powinien znaleźć się na obiciach foteli w modernizowanych tramwajach. Głosowanie na stornie internetowej Dziennika Zachodniego bardzo szybko wyłoniło lidera, a przewaga w ilości oddanych głosów rosła z dnia na dzień. Ostatecznie na zwycięski projekt oddano blisko 750 głosów, podczas gdy drugi projekt zgromadził zaledwie 135 głosów. Co ważne, drugie miejsce przypadło grafice zbliżonej do tej zwycięskiej, różniącej się w niewielkim stopniu kształtem skrzydeł a także ich kolorem. Wybór internautów umocnił nas w przekonaniu, że właśnie ten symbol powinien znaleźć się na fotelach.

Głosowanie wzbudziło ożywioną dyskusję na temat przedstawionych propozycji. Do Tramwajów Śląskich S.A. docierały zarówno głosy popierające taki wybór, jak i negujące go. Śledząc głosy krytyczne można było odnieść wrażenie, że wygłaszane były przez osoby, które nie zrozumiały idei. Przypominamy więc, iż naszym założeniem było stworzenie symbolu, jasno kojarzącego się z naszym regionem i to się udało.

Nowy znak graficzny znajdzie się na tkaninach, którymi obite zostaną fotele we wszystkich zmodernizowanych tramwajach typu 105 N. Pierwsze składy po gruntownym remoncie wyjadą na tory na przełomie roku. Kolejne pojawiać się będą sukcesywnie w kolejnych miesiącach. Gruntowną modernizację przejdzie w sumie 75 wagonów, które otrzymają nowy wygląd zewnętrzny i wewnętrzny, a także systemy, dzięki którym będą cichsze i energooszczędne.

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies