Sylwestrowa zabawa w Bytomiu

2.01.2013

Zanim większość z nas rozpoczęła świętowanie ostatniej nocy mijającego i przywitanie pierwszego dnia nowego roku, Tramwaje Śląskie i miasto Bytom zaproponowały jedyne w swoim rodzaju spotkanie na placu Sikorskiego. W Sylwestrową Wigilię Stulecia Bytomskich Tramwajów Miejskich atrakcji nie zabrakło!

Impreza w ostatni dzień starego roku zainaugurowała obchody setnej rocznicy powstania bytomskiej sieci tramwajów miejskich, kursujących po normalnym torze. Właśnie od 1913 roku w Bytomiu linie wąskotorowe zaczęły być wypierane przez tory o normalnej szerokości. Stąd też pomysł na rozpoczęcie świętowania w Sylwestrową Wigilię Stulecia. Zebranych na placu Sikorskiego tańcem z różnych epok i scenkami z życia pasażera zabawiali dyplomanci bytomskiego Wydziału Teatru Tańca Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.

W trakcie imprezy pracownicy Tramwajów Śląskich promowali wśród mieszkańców miasta i pasażerów realizowany przez Spółkę Projekt pn. “Modernizacja infrastruktury tramwajowej i trolejbusowej w Aglomeracji Górnośląskiej wraz z infrastrukturą towarzyszącą” współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Prowadzący imprezę Świetlik Bytomski i Marek Kanarek proponowali konkursy, w których nagrodami były m.in. kalendarze Tramwajów Śląskich. W ramach promocji projektu w ręce zebranych trafiło 300 takich kalendarzy. Na zmarzniętych zaś czekał gorący barszczyk i rozgrzewający koksiak. Impreza okazała się strzałem w dziesiątkę, dobrze nastrajając mieszkańców Bytomia do późniejszych sylwestrowych szaleństw.

Przed nami cały jubileuszowy rok – 100 lat Bytomskich Tramwajów Miejskich i 115 lat elektrycznych tramwajów na Górnym Śląsku. Już teraz planujemy kolejne atrakcje, o których informować będziemy na www.tram-silesia.pl!

 

 
Eko = logicznie
Podróż bez spalin!
ekologia na szynach
 
Polityka cookies